Kończy się fascynacja samochodem

Fot. BP Witold Trólka Fot. BP Witold Trólka
W sosnowieckim EXPO Silesia otwarto targi Silesia Komunikacja

W tym ważnym wydarzeniu dla branży w południowej Polsce udział biorą producenci oraz sprzedawcy taboru publicznego oraz firmy zajmujące się jego obsługą.

Podczas otwarcia wydarzenia członek Zarządu Województwa Śląskiego Henryk Mercik mówił o ekologicznym znaczeniu transportu pasażerskiego. „Mówi się wiele o niskiej emisji, również tej, która wytwarza transport samochodowy. To impuls do rozwoju przewozów pasażerskich, ale opartego o fundamenty ekologiczne. Przeszliśmy już przez pewien etap - etap fascynacji samochodem, przez które przechodziła Zachodnia Europa. Nie daje on nam już poczuci wolności, trudno zaparkować, dojechać do pracy. Mamy do czynienia z renesansem komunikacji publicznej” - podkreślił.

Wydarzeniu targowemu towarzyszą konferencje, sympozja oraz spotkania ekspertów.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
Fot. BP Witold Trólka Fot. BP Witold Trólka Fot. BP Witold Trólka Fot. BP Witold Trólka Fot. BP Witold Trólka Fot. BP Witold Trólka Fot. BP Witold Trólka Fot. BP Witold Trólka Fot. BP Witold Trólka Fot. BP Witold Trólka Fot. BP Witold Trólka Fot. BP Witold Trólka