Niecodzienne zmagania w Kotle Czarownic

fot. RD33.NET fot. RD33.NET
Spektakularny wyczyn polskich motoparalotniarzy na Stadionie Śląskim

Dwóch pilotów motoparalotniowych po raz kolejny udowodniło, że sporty lotnicze mogą rozgrywać się nie tylko na otwartych przestrzeniach. Polacy zaskoczyli cały świat, pokazując, że motoparalotniarstwo można połączyć z rywalizacją sportów lekkoatletycznych czy też kolarstwem na takich obiektach jak Stadion Śląski w Chorzowie.

Pilot Michał Radka z Dąbrowy Górniczej oraz reprezentant Polski, 3-krotny drużynowy mistrz świata I Europy, podwójny mistrz Polski pilot Paweł „Lojak” Kozarzewski pod koniec listopada 2017 roku potwierdzili, że przebudowany Stadion Śląski w Chorzowie może posłużyć jako multi arena zmagań sportów lekkoatletycznych oraz lotniczych.

Na bieżni Stadionu Śląskiego z pilotami rywalizowały dwie sportsmenki, Justyna Święty-Ersetic – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów, brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie 4 x 400 metrów, aktualna halowa rekordzistka polski na 400 metrów oraz kolarka Eugenia Bujak – mistrzyni Polski w indywidualnym wyścigu szosowym ze startu wspólnego i jeździe indywidualnej na czas, dwukrotna torowa mistrzyni Polski, mistrzyni Europy w kolarstwie torowym, w wyścigu punktowym.

Tego typu projekt realizowany był pierwszy raz na świecie i na dodatek wydarzyło się to w Chorzowie.

Ponadto Paweł Kozarzewski podjął również próbę wylotu z obiektu, a następnie powrócił do środka figurą akrobacyjną – dotychczas żaden pilot na świecie nie dokonał podobnego wyczynu.

Zmagania pilotów z Justyną i Eugenią zostały uwiecznione na krótkim dokumencie filmowym.

Stadion Śląski to już drugi z obiektów, na którym polscy piloci udowodnili, że da się polecieć w częściowo zamkniętej przestrzeni. Pierwszym obiektem był stadion Narodowy w Warszawie. „Tym razem chodziło o to, by pokazać wszystkim, że sporty lotnicze można łączyć z lekkoatletyką oraz kolarstwem, można z tego zrobić bezpieczne i widowiskowe przedsięwzięcie, jakiego mogą nam pozazdrościć Szejkowie z Dubaju” – potwierdza Michał Radka. „Ponadto chcieliśmy pokazać świeżość Stadionu Śląskiego w Chorzowie oraz otwartość operatora obiektu na nowe, ciekawe projekty, których jeszcze nikt wcześniej na świecie nie robił, to nasza wspólna promocja sportowców oraz przebudowanego obiektu” – zaznaczył Kozarzewski.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
Eugenia Bujak / fot. Joanna Górlikowska Justyna Święty-Ersetic / fot. Sebastian Chawranek Michał Radka  / fot. RD33.NET Paweł „Lojak” Kozarzewski  / fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET fot. RD33.NET

Filmy
Tagi: