Podpowiadamy, jak upiększyć podwórka

Foto: Tomasz Makuła Foto: Tomasz Makuła
Powstał przewodnik „Kolorowe podwórka. Mikro-rewitalizacja krok po kroku”

Na zrewitalizowanym podwórku przy ulicach Tuwima – Sienkiewicza – Odrodzenia odbyła się dziś premiera przewodnika „Kolorowe podwórka. Mikro-rewitalizacja krok po kroku”. Został on wydany przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Zamek Cieszyn oraz Urządu Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Ta inicjatywa Zarządu Województwa Śląskiego ma na celu ożywienie miejsc, wsparcie postaw twórczych mieszkańców oraz pobudzenie ich do wspólnego działania. Podczas spotkania zwracano uwagę na to, jak ważna jest współpraca mieszkańców, urzędów oraz organizacji w pracach nad zmianą otoczenia.

W promocji podręcznika uczestniczył członek Zarządu Województwa Śląskiego Henryk Mercik. Gościem specjalnym wydarzenia był Tomasz Pągowski – projektant i muzyk prowadzący programy telewizyjne.

Od 11 października br. publikacja dostępna będzie w wersji online. Jej bezpłatny egzemplarz można odebrać w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach przy ulicy Teatralnej 4.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
Foto: Tomasz Makuła Foto: Tomasz Makuła Foto: Tomasz Makuła Foto: Tomasz Makuła Foto: Tomasz Makuła