Śląskie areną sportowych zmagań

Foto:  BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka
Województwo śląskie gospodarzem zbliżającej się Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to krajowe zawody sportowe, w których startują dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Olimpiada odbywa się co roku począwszy od 1995 roku i po raz drugi odbędzie się w naszym regionie. Województwo śląskie było gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich w 2000 roku i kilkukrotnie gościło reprezentantów dyscyplin zimowych, ostatnio w 2014 roku.

Organizatorem zawodów w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich – Śląsk 2018 została Śląska Federacja Sportu.

W trakcie sportowych zmagań rozegrane zostaną zawody w 19 dyscyplinach: w boksie, golfie, hokeju na trawie, jeździectwie, kajakarstwie, kolarstwie, lekkiej atletyce, łucznictwie, pięcioboju nowoczesnym, piłce nożnej, piłce siatkowej plażowej, piłce wodnej, pływaniu, rugby, strzelectwie sportowym, tenisie, triathlonie, wioślarstwie i żeglarstwie. W zawodach przewidziany jest udział prawie czterech tysięcy zawodników.

Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu Województwa Śląskiego (850 tys. zł) oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Oficjalne otwarcie XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich „Śląskie 2018” odbędzie się 6 lipca 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach o godz. 18.30.

Linki do stron zewnętrznych
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Tagi: