Śląskie na EKG

Stoisko Województwa Śląskiego podczas kongresu w 2017 roku / fot. arch. BP Tomasz Żak Stoisko Województwa Śląskiego podczas kongresu w 2017 roku / fot. arch. BP Tomasz Żak
Tysiące uczestników, setki panelistów i ekspertów i dyskusje na najważniejsze tematy. Przed nami dziesiąta, jubileuszowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Tegoroczna odsłona największej imprezy biznesowej w Europie Środkowej odbędzie się w dniach 14-16 maja w katowickim Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

„Europejski Kongres Gospodarczy to jedno z największych wydarzeń tego typu w tej części Europy. W jego trakcie możemy wymienić się poglądami, doświadczeniami, spróbować rozwiązać nurtujące nas problemy i śmiało wyznaczać ambitne cele. Oprócz interesujących dyskusji z pogranicza gospodarki, polityki i ekonomii to także znakomita okazja do promocji Katowic i regionu, przedstawienie jego potencjału i zaprezentowanie zmian, które u nas zaszły w ostatnich latach” – przekonuje marszałek Wojciech Saługa.

W trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego Województwo Śląskie będzie miało swoje stanowisko w części ekspozycyjnej. Ekspozycja zbudowana będzie z lustrzanych paneli, w których odbijać się będą odwiedzający. „Zobacz w odbiciu naszą różnorodność, zobacz przestrzeń dla innowacji, dla sztuki. I wreszcie zobacz siebie. Bo Śląskie to przede wszystkim ludzie. Tacy jak Ty!” – tak brzmieć będzie hasło wypisane na ścianie stoiska. Za projekt i wykonanie ekspozycji odpowiadają firmy pochodzące z regionu, m.in. Brokat (projekt), Iga Batycka (projekty graficzne), Cobu Design, Laga, Niuans Studio, Fobe (współpraca).

W dziesiątej, jubileuszowej edycji kongresu i w panelach eksperckich uczestniczyć będą członkowie Zarządu Województwa Śląskiego.