Województwo Śląskie

Aktualności

Andrzej Wyrobiec nowym prezesem Parku Śląskiego

22 grudnia Rada Nadzorcza WPKiW SA powołała na stanowisko Prezesa Zarządu Andrzeja Wyrobca


Andrzej Wyrobiec ukończył historię na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i studia podyplomowe z zakresu finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Był m.in. dyrektorem Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz dyrektorem programowym Studenckiego Centrum Kultury „Pod Jaszczurami”. W latach 1998-2002 był członkiem Komisji Promocji Rady Miasta Krakowa. Ma bogate doświadczenie w organach nadzorczych. W latach 2001-2005 był członkiem Komisji Rewizyjnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, a 2003-2009 – członkiem Komisji Inwentaryzacyjnej Gminy Kraków. Do 2006 r. prowadził działalność gospodarczą; był wspólnikiem, prokurentem i członkiem zarządu w agencji reklamowej. Specjalizował się w doradztwie public relations oraz produkcji widowisk plenerowych, koncertów i dużych imprez masowych. W latach 2002-2006 zasiadał w Radzie Nadzorczej Radia Kraków SA, a w okresie 2007-2009 był wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków – Balice Sp. z o.o. W latach 2005-2014 był radcą Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

W latach 2014-2015 Andrzej Wyrobiec był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie nadzorował bezpośrednio zadania wykonywane przez Departament Własności Intelektualnej i Mediów oraz Departament Legislacyjny.

Przed nowym prezesem stoi jedno główne zadanie. "Chciałbym, żeby Andrzej Wyrobiec przywrócił Parkowi Śląskiemu odpowiednią rangę. Inwestycje w wesołe miasteczko, stadion śląski, planetarium i ZOO skłaniają mnie do myślenia o Parku Śląskim jako miejscu, którego zasięg nie jest wyłącznie lokalny, ale krajowy lub wręcz europejski. Jestem pewien, że nowy prezes podoła temu zadaniu" – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.Zobacz również

więcej w kategorii: turystyka

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie