Województwo Śląskie

Aktualności

Pociągiem w Sylwestra

Specjalne pociągi Kolei Śląskich w sylwestrową noc


Mieszkańcy regionu, którzy planują zabawę sylwestrową poza swoim domem będą mogli skorzystać ze specjalnej, sylwestrowej oferty Kolei Śląskich. Z Katowic w ciągu 10 minut w trzech różnych kierunkach wyjadą trzy specjalne składy.

“Pociągi umożliwią wygodne i bezpieczne powroty do domów. W tę wyjątkową noc lepiej auto zostawić w garażu. I nie chodzi tutaj tylko o to, aby móc uraczyć podniebienie choćby lampką szampana, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo” – mówi rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

W sumie dodatkowych nocnych pociągów będzie 6. Godziny odjazdów trzech z nich zostały zaplanowane tak, aby imprezowicze mogli wrócić z największej zabawy w regionie - Sylwestrowej Mocy Przebojów. Jak szacują jej organizatorzy, na placu przed katowickim Spodkiem w sylwestrową noc może pojawić się ponad 60 tys. osób. W dużej części będą to mieszkańcy innych miast, dlatego z myślą o nich Koleje Śląskie postanowiły uruchomić specjalne, sylwestrowe pociągi. Zatrzymają się one na 31 stacjach w 14 miejscowościach.

Rozkład jazdy pociągów był konsultowany m.in. z KZK GOP i Urzędem Miasta Katowice.

Koszty przejazdu pociągiem specjalnym nie będą się różnić od taryfy obowiązującej na co dzień. Specjalnie w tym dniu w hali głównej dworca w Katowicach przez całą noc będą działać trzy kasy Kolei Śląskich. Bilety można kupować również m.in. w biletomatach.

„Zachęcamy do wcześniejszego nabycia biletów na podróż powrotną, aby uniknąć czekania w kolejce – zachęca Michał Wawrzaszek. – Sylwestrowa noc to często jedyna szansa na promocję Kolei Śląskich wśród osób, które z takiego środka transportu na co dzień nie korzystają, a dla których nasza oferta może okazać się bardzo atrakcyjna” – dodaje.

Pociąg do Gliwic odjedzie o godzinie 1:10 z peronu 2, do Zawiercia przez Zagłębie o godzinie 1:15 z peronu 4, a do Tychów Lodowiska o godzinie 1:20 z peronu 4. Koleje Śląskie zachęcają również, aby przed skierowaniem się na peron, sprawdzić na tablicy świetlnej na dworcu, czy numer peronu się nie zmienił. Godziny odjazdów nocnych pociągów z innych miast można sprawdzić w załączonym rozkładzie jazdy.

Dodatkowe informacje dostępne są także na www.kolejeslaskie.com.

W ubiegłym roku nocne pociągi Kolei Śląskich zapewniły powrót do domu z sylwestrowych szaleństw ponad 1500 osobom.Zobacz również

więcej w kategorii: spotkania uroczystości

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie