Województwo Śląskie

Aktualności

Spotkanie z Ambasadorem Republiki Korei

JE Ambasador Sung-joo Choi w Katowicach


Spotkanie miało charakter kurtuazyjny. W czasie spotkania członek Zarządu Kazimierz Karolczak mówił m.in. o możliwościach inwestycyjnych w województwie śląskim.

Wizyta ambasadora w regionie związana jest w rozpoczęciem inwestycji firmy Sekonix w Żorach.

Południowokoreański producent Sekonix planuje otwarcie zakładu produkcyjnego, który pozwoli na wytwarzanie systemów oświetleniowych LED dla różnych firm z branży motoryzacyjnej. Inwestycja warta 62 mln zł pozwoli na stworzenie ok. 90 nowych miejsc pracy w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Sung-joo Choi jest ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Republiki Korei w Polsce oraz na Litwie od stycznia bieżącego roku. Wcześniej pracował m.in w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Seulu oraz w ambasadach w Senegalu, Austrii, Meksyku i USA. Ukończył Państwowy Uniwersytet w Seulu oraz prawo na XI Uniwersytecie w Paryżu.
Zobacz również

więcej w kategorii: gospodarka zagranica

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie