Województwo Śląskie

Aktualności

Przyjazne. Zielone. Śląskie

Województwo Śląskie zaprasza na stoisko promocyjne w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbywającego się w Katowicach


Inspirację dla wystroju stoiska promocyjnego regionu stanowią obszary zielone, które zajmują niemal jedną trzecią powierzchni województwa oraz tradycja „śląskiego domu” wyróżniająca się ciepłem i kojarzoną z mieszkańcami regionu gościnnością.

Dużą część przestrzeni zajmuje zielona instalacja zaprojektowana przez Wietrzne Pole. Strefa natury, w której znajdują się prawdziwe, żywe i pachnące lasem rośliny, jest nawiązaniem do obszarów leśnych, które stanowią wielką wartość regionu.

Wystrój stoiska promocyjnego to też odejście od stereotypowego postrzegania Śląska wciąż kojarzonego z przemysłem i krajobrazem pokopalnianych szybów i hutniczych kominów. Ideą przewodnią jest troska o środowisko naturalne i dbałość o dziedzictwo kulturowe.

Na stoisku promocyjnym regionu można podziwiać produkty wykonane w regionie przez tutejszych artystów, przedsiębiorców i projektantów, m.in. ÅOOMI, Geszeft, KAFTI, Laga, Marbet Style, Mazzivo, PP Pracownia, Paged Meble, pieniek pieniek, Silesia Custom Furniture, Wietrzne Pole. Za produkcję i aranżację strefy odpowiada katowickie biuro projektowe bro.Kat oraz Instytucja Kultury Ars Cameralis.

Zobacz również

więcej w kategorii: promocja spotkania uroczystości

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie