Województwo Śląskie

Aktualności

Spędź noc w muzeum

Wojewódzkie jednostki kultury zapraszają na Noc Muzeów


Tegoroczna Noc Muzeów przypada 20/21 maja. Z tej okazji instytucje kultury w regionie organizują nocne zwiedzanie, zabawy, występy oraz dostęp do miejsc i atrakcji niedostępnych na co dzień i w godzinach innych niż zwykle. W akcję aktywnie włączają się jednostki prowadzone przez Województwo Śląskie.

Do odwiedzenia w ten szczególny wieczór i noc w roku zachęcają m.in. Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej, Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Biblioteka Śląska, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności oraz Zamek Cieszyn.

Szczegółowy program Nocy Muzeów poniżej oraz na stronach internetowych poszczególnych placówek.


Idea „Nocy w muzeach” narodziła się we Francji, która do wspólnej zabawy zaprasza od 2005 roku. Impreza odbywa się w maju, z roku na rok ciesząc się coraz to większą popularnością. Ideą Nocy Muzeów jest jednorazowe udostępnienie zwiedzającym muzeów, galerii i innych instytucji oraz organizowaniu wydarzeń towarzyszących w wybraną noc za darmo lub za symboliczną opłatą. W Polsce Noc Muzeów odbywa się co roku w weekend w okolicy 18 maja, w dniu tym bowiem obchodzimy od 1978 roku Międzynarodowy Dzień Muzeów.

 Zobacz również

więcej w kategorii: kultura

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie