Województwo Śląskie

Aktualności

Bezpieczniej na drogach w Ogrodzieńcu

Zakończyła się budowa ronda na skrzyżowaniu DW 790 i DW 791 w Ogrodzieńcu


Roboty rozpoczęły się w roku ubiegłym. Prócz ronda, którego budowa kosztowała 2,91 mln zł, wyremontowano także fragment DW 790 od nowego ronda do skrzyżowania z ul. Cichą kosztem 960 tys. zł.

Rozpoczęło się także frezowanie DW 790 między Ogrodzieńcem a Pilicą na długości prawie 6,2 km. Po sfrezowaniu nawierzchni położona będzie nowa warstwa wiążąca i ścieralna z masy bitumicznej wysoko modyfikowanej polimerami. Zapewni to wysoką odporność drogi na koleinowanie. Ten odcinek drogi jest w bardzo złym stanie, droga jest popękana, nierówna. Są problemy z odprowadzaniem wody deszczowej. W ramach remontu wyregulowane zostaną rowy, wyremontowana istniejąca kanalizacja.

Istniejące odcinki dróg rowerowych w Ogrodzieńcu będą miały nową nawierzchnię, a wszystkie pobocza i zjazdy do posesji i pól otrzymają nawierzchnię z destruktu asfaltowego. Koszt remontu to niespełna 6,86 mln zł.

Ogrodzieniec odwiedził wczoraj Stanisław Dąbrowa, wicemarszałek województwa śląskiego. „Każde rondo poprawia bezpieczeństwo i rozładowuje zatory na drodze. Tutaj, na skrzyżowaniu DW 790 i DW 791 mamy do czynienia z nietypowym rozwiązaniem, co powodowało, że szczególnie od strony Pilicy często powstawały korki” – powiedział wicemarszałek Dąbrowa.

Zobacz również

więcej w kategorii: infrastruktura inwestycje komunikacja

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie