Województwo Śląskie

Aktualności

"Kino na kole" w Kinoteatrze Rialto

W sobotę 23 września odbędzie się przegląd filmów o tematyce rowerowej


W programie 13 krótkich filmów o różnych aspektach kultury rowerowej w tak odległych od siebie krajach jak Szwecja, Hiszpania, Niemcy, Portugalia, USA, Kanada, a nawet Kuba.

Jak zapewniają organizatorzy, „będzie dowcipnie, zabawnie, czasem poważnie, ale nigdy nie nudno. Ten sam zestaw filmów zobaczy publiczność niemiecka i rosyjska. A ponieważ rowerzyści nie zagrzewają zbyt długo miejsca na fotelach – nawet kinowych – po programie filmowym odbędzie się energetyczne after party”.

W programie znalazła się także muzyka filmowa i telewizyjna od lat 60. do 90., tylko z zasilanych bateriami monofonicznych adapterów Phillips. Dj Mono jest zadeklarowanym rowerzystą, od 2007 roku na stałe związany jest z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Rowerowych.
Zobacz również

więcej w kategorii: kultura

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie