Województwo Śląskie

Aktualności

Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki

Tegoroczne obchody odbyły się na Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej


Podczas obchodów wręczano „Dyplomy Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki”. Dyplom nadaje się osobom fizycznym oraz instytucjom państwowym, jednostkom samorządu terytorialnego, przedsiębiorcom, organizacjom społecznym i zawodowym, które swoją działalnością w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju turystyki w województwie śląskim.

W tym roku przyznano 51 dyplomów. Ponadto podczas uroczystości wręczono srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla Ireneusza Koconia – długoletniego przewodnika PTTK i przewodnika w Kopalni „Guido” w Zabrzu. Śląska Izba Turystyki przyznała trzy dyplomy honorowe Prezesa Śląskiej Izby Turystyki, a Oddział Śląski nagrodę honorową „Kompas”.

Światowy Dzień Turystyki to święto wszystkich ludzi branży, gestorów bazy hotelowej i gastronomicznej, działaczy organizacji turystycznych, właścicieli i administratorów atrakcji, czyli wszystkich, dla których turystyka to z jednej strony źródło dochodów, z drugiej natomiast pasja, przygoda, możliwość dzielenia się z innymi swoimi pomysłami na spędzanie wolnego czasu.

Obchody Światowego Dnia Turystyki organizowane są przez samorząd województwa od chwili ich ustanowienia w 1998 r., co roku w innej atrakcji turystycznej regionu. Ubiegłoroczne uroczystości odbyły się w Domu Kultury i Muzeum Rzemiosł Dawnych w Żarkach. Poprzednie w Stajniach Zamkowych w Pszczynie, Pałacu Habsburgów w Żywcu czy Zamku w Raciborzu.Zobacz również

więcej w kategorii: turystyka

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie