Województwo Śląskie

Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

Marszałek Województwa Wojciech Saługa zaprasza na obchody Narodowego Święta Niepodległości


Uroczystości rozpoczną się 11 listopada o godzinie 10.00 na placu przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach, gdzie wystąpi orkiestra górnicza oraz chór X LO im. I. J. Paderewskiego. O 10.30 w Archikatedrze Chrystusa Króla rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny celebrowana przez ks. abpa Wiktora Skworca. Oprawę artystyczną nabożeństwa zapewnią artyści Filharmonii Śląskiej.

O godz. 12.10 uczestnicy uroczystości przejdą na plac Chrobrego, gdzie przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego odbędzie się główna część uroczystości – odegranie hymnu, podniesienie flagi państwowej, apel pamięci, salwa honorowa oraz uroczysta defilada.

Po zakończeniu części oficjalnej, od ok. 13.30 na placu Sejmu Śląskiego będzie można zobaczyć wystawę sprzętu i wyposażenia służb mundurowych, w tym wozów strażackich i policyjnych, jak również robota Straży Granicznej służącego m.in. do wykrywania niewybuchów oraz pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Atrakcjom towarzyszyć będzie poczęstunek wojskową grochówką.
Zobacz również

więcej w kategorii: spotkania uroczystości zarząd

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie