Województwo Śląskie

Aktualności

Guns N’ Roses na Stadionie Śląskim

Znamy datę koncertu – 9 lipca 2018


Stadionowa trasa NOT IN THIS LIFETIME TOUR w 2018 roku rozpocznie się 3 czerwca w Berlinie w Niemczech i obejmie dalszych 17 zaplanowanych koncertów na terenie Europy, od Wielkiej Brytanii po Estonię.

„Zawsze podkreślaliśmy, że modernizujemy stadion przede wszystkim dla mieszkańców regionu, ale też, że mamy ambicje, aby obiekt był stadionem wielofunkcyjnym, który wróci na mapę największych i najważniejszych miejsc dla gwiazd sportu i światowego rynku muzycznego. Dlatego informacja o tym, że jeden z najbardziej popularnych zespołów rockowych – Guns N` Roses – wystąpi na Stadionie Śląskim jest potwierdzeniem tego, że cały czas pracujemy nad wykorzystaniem stadionu w jak najbardziej efektywny sposób. To jest pierwszy krok w przywracaniu Śląskiego fanom muzyki, ale nie ostatni.Planujemy zorganizować więcej wydarzeń muzycznych, które będą mogły przyjąć nie tylko światowe gwiazdy, ale też polskich wykonawców.

Dzisiaj możemy już mówić o powrocie na śląski gigant imprez lekkoatletycznych (memoriał Kusocińskiego, memoriał Skolimowskiej), żużlowych (finałowa runda IME i mecz Polska – Reszta Świata) i koncertowych. Jestem dumny, że mogę jeszcze raz powiedzieć: Stadion Śląski wraca do gry” – powiedział marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.

Ogólnodostępna sprzedaż rozpocznie się w czwartek 16 listopada o godzinie 10.00 na LiveNation.pl oraz Ticketmaster.pl.

Guns N’ Roses to grający od 1985 zespół rockowy z Los Angeles w USA. Ich debiutancki album, Apetite for Destruction z 1987 roku, został sprzedany w blisko 30 mln egzemplarzy na całym świecie. W 1991 roku pokryte siedmiokrotną platyną Use Your Illusion I oraz Use Your Illusion II sprzedano w 35 mln egzemplarzy. Na przełomie ostatniej dekady zespół Guns N’ Roses występował na koncertach i był headlinerem na festiwalach na całym świecie, promując ciepło przyjęty przez krytyków i pokryty platyną album Chinese Democracy z 2008 roku. Guns N’ Roses tworzą: Axl Rose (wokal, fortepian), Duff McKagan (bas), Slash (gitara prowadząca), Dizzy Reed (klawisze), Richard Fortus (gitara rytmiczna), Frank Ferrer (perkusja) i Melissa Reese (klawisze).

Zobacz również

więcej w kategorii: kultura

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie