Województwo Śląskie

Śląska Liga Orlików

Orliki gola!

W 2010 roku po raz pierwszy odbyła się Śląska Liga Orlików – turniej piłkarski o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego.

Zawody adresowane są do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mających siedzibę w gminach, na terenie których znajduje się boisko typu ORLIK 2012. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody – upominki dla mistrzów powiatów i dla najlepszych w regionie finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Finał pierwszej edycji „Śląskiej Ligi Orlików” odbył się 3 października 2010 roku na terenie kompleksu boisk sportowych „Orlik 2012” w Dąbrowie Górniczej przy ul. Morcinka. W finale udział wzięło 8 drużyn, które aby dostać się do ostatecznych rozgrywek, przeszły przez trzy poprzedzające finał fazy: gminną, powiatową oraz regionalną.

2010 – Dąbrowa Górnicza

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych:

  1. SMS BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
  2. SP nr 10 w Tychach
  3. SP nr 45 w Bytomiu

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych:

  1. Gimnazjum nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach
  2. Gimnazjum nr 6 w Dąbrowie Górniczej
  3. Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich

2011 – WOKiS Stadion Śląski (finał dziewcząt)
Dąbrowa Górnicza (finał chłopców)

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich
  2. Gimnazjum nr 3 w Częstochowie
  3. Gimnazjum w Toszku

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. SP nr 21 w Chorzowie
  2. SP nr 31 w Zabrzu
  3. SP nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. LO Mistrzostwa Sportowego w Żywcu
  2. ZSZ nr 2 w Knurowie
  3. VII LO w Sosnowcu

2012 – Wodzisław Śląski

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. SP nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju
  2. SP nr 21 w Chorzowie
  3. SP nr 31 w Zabrzu

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum nr 3 w Częstochowie
  2. Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich
  3. Gimnazjum w Toszku

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. Gimnazjum nr 29 w Zabrzu
  2. Gimnazjum nr 24 w Sosnowcu
  3. Gimnazjum nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju

Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych chłopców:

  1. ZS nr 10 w Zabrzu
  2. ZS w Porębie
  3. IV LO w Bielsku-Białej

2013 – Powiat Bieruńsko-Lędziński

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. SP nr 21 w Chorzowie
  2. SP nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju
  3. SP nr 51 w Bytomiu

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum w Istebnej
  2. Gimnazjum nr 3 w Częstochowie
  3. Gimnazjum w Lyskach

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. Gimnazjum nr 4 w Tychach
  2. Gimnazjum nr 29 w Zabrzu
  3. Gimnazjum nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju

Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych chłopców:

  1. ZS nr 1 w Tychach
  2. ZSZ nr 2 w Knurowie
  3. ZSP nr 6 w Jaworznie

2014 – Powiat Bieruńsko-Lędziński

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych dziewcząt:

  1. SP nr 1 w Świętochłowicach
  2. SP nr 34 w Częstochowie
  3. SP nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. SP nr 1 w Katowicach
  2. SP nr 31 w Zabrzu
  3. SP MS BTS Rekord w Bielsku-Białej

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum nr 2 w Świętochłowicach
  2. Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich
  3. Gimnazjum w Kochanowicach

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. Gimnazjum nr 6 w Chorzowie
  2. Gimnazjum nr 22 w Częstochowie
  3. Gimnazjum nr 29 w Zabrzu

Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych chłopców:

  1. IX LO w Chorzowie
  2. ZSTiO w im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie
  3. ZSO nr 1 w Rudzie Śląskiej

2015 – Powiat Bieruńsko-Lędziński

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych dziewcząt:

  1. Szkoła Podstawowa nr 6 Zawiercie
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Gliwicach
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 Świętochłowice

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworznie
  2. Szkoła Podstawowa nr 31 w Zabrzu
  3. Szkoła Podstawowa nr 51 w Katowicach

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum w Istebnej
  2. Gimnazjum w Psarach
  3. Gimnazjum nr 2 w Zabrzu

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. Gimnazjum nr 29 w Zabrzu
  2. Gimnazjum nr 9 Chorzów
  3. Gimnazjum nr 22 w Częstochowie

Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych:

  1. Zespół Szkół nr 1 w Tychach
  2. Zespół Szkól Mechanicznych w Raciborzu
  3. Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach

2016 – Powiat Bieruńsko-Lędziński

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych dziewcząt:

  1. Szkoła Podstawowa nr 1 Gliwice
  2. Szkoła Podstawowa nr 6 Zawiercie
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 Rydułtowy

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. Szkoła Podstawowa nr 36 Katowice
  2. Szkoła Podstawowa nr 13 Żory
  3. Szkoła Podstawowa nr 19 Zabrze

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum w Milówce
  2. Gimnazjum nr 3 w Tychach
  3. Gimnazjum w Toszku

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. Gimnazjum nr 29 w Zabrzu
  2. Gimnazjum w Mstowie
  3. Gimnazjum nr 10 w Tychach

Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych:

  1. Technikum nr 4 Transportowe w Sosnowcu
  2. Zespół Szkól nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Katowicach
  3. SMS Szczyrk


Zobacz aktualności

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie