Województwo Śląskie

Logo

Logo Województwa Śląskiego

Identyfikacja wizualna regionu

Zasady stosowania: 

Logo Województwa Śląskiego stanowi element identyfikacji wizualnej regionu.

Znak graficzny (logo) umieszczany jest na materiałach informacyjnych i promocyjnych przygotowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz podległe mu jednostki.

Logo Województwa Śląskiego jest używane m.in. na:

  • broszurach i ulotkach,
  • plakatach,
  • materiałach audiowizualnych i multimedialnych,
  • ogłoszeniach,
  • materiałach konferencyjnych, szkoleniowych,
  • materiałach prasowych,
  • gadżetach.

Mapa marki Śląskie (Podręcznik / zasady stosowania - 2,79MB)

Zalecane jest stosowanie logo również we wszystkich materiałach informacyjnych i promocyjnych, które realizowane są przy współudziale funduszy Samorządu Województwa Śląskiego. Szczególnie dotyczy to realizowanych zadań publicznych wspieranych ze środków budżetu Województwa Śląskiego oraz przedsięwzięć i projektów, nad którymi Marszałek Województwa Śląskiego objął honorowy patronat lub mecenat.

Logo udostępniane jest bezpłatnie Umieszczanie musi być zgodnie z wzorem.

Wzór:

Logo składa się z logotypu (napisu) "Śląskie. Pozytywna energia" oraz znaku graficznego. Układ i wzajemne proporcje logotypu i znaku zostały starannie dopasowane i nie powinny być zmieniane.

Logo w formie monochromatycznej stosuje się przy publikacjach jednobarwnych. Występuje w czterech podstawowych kolorach. Forma monochromatyczna, kontrowa logo jest formą uzupełniającą. Należy ją stosować wyłącznie wtedy, kiedy z powodów projektowych niemożliwe jest czytelne i efektywne zreprodukowanie formy podstawowej (pełnokolorowej).

Pole podstawowe wyznacza wolną przestrzeń wokół logo, gdy występuje ono samodzielnie, np. na gadżetach reklamowych, flagach, rollup'ach.

Formę poziomą należy stosować wtedy, gdy np. z powodów czytelności lub kompozycji, niemożliwe jest użycie formy pionowej. W drukach wielostronnicowych, gdy forma podstawowa została już użyta, forma pozioma może być stosowana jako dopełnienie projektu (np. może się powtarzać na kolejnych stronach druku). Samodzielnie może być stosowana na gadżetach reklamowych (np. na długopisach).

Elementem identyfikacji wizualnej jest adres strony internetowej. Kiedy występuje razem z logo (np. na flagach, rollup'ach) niezbędne jest zachowanie odpowiednich proporcji: długość adresu jest równa długości 2/3 słów "Pozytywna energia" w obydwu typach logo. W poszczególnych wersjach językowych wielkość adresu pozostaje taka, jak w wersji polskiej. Czcionka Myriad Regular.

W materiałach i drukach reklamowych i informacyjnych podstawową czcionką tytułów, śródtytułów, a także wszelkich informacji dodatkowych (adres, adres www, telefony) jest czcionka Myriad we wszystkich dostępnych odmianach. Na stronach internetowych Województwa Śląskiego zaleca się stosowanie kroju Myriad do całego tekstu.

W materiałach i drukach reklamowych i informacyjnych podstawową czcionką tekstów jest czcionka GeometricSlab 703 we wszystkich dostępnych odmianach.

Kolor CMYK Pantone (Coated) Web Color Folia / system NCS
żółty C - 0%, M - 30%, Y - 100%, K - 0% 123 CVC # ffcc00 NCS S 0580-Y20R
zielony C - 70%, M - 0%, Y - 100%, K - 9% 361 CVC # 009900 NCS S 1075-G20Y
niebieski C - 90%, M - 11%, Y - 0%, K - 0% 2995 CVC # 0099ff NCS S 1565-B
czarny C - 0%, M - 0%, Y - 0%, K - 100% PROCES BLACK CVC # 000000 NCS S 8502-R

Logo występuje zawsze na białym tle.

Poprawność zastosowania logo na materiałach musi być każdorazowo zatwierdzana przez Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Projekty należy przesyłać na adres logo@slaskie.pl.

Logo do pobrania:

Wersja kolor
mono
Format
pion
.AI .AI
.EPS .EPS
.JPG (rgb) .JPG (rgb)
poziom
.AI .AI
.EPS .EPS
.JPG (rgb) .JPG (rgb)

Wersje językowe:

Język Angielski
Francuski
Niemiecki
Rosyjski
Format
pion
.AI .AI .AI .AI
.EPS .EPS .EPS .EPS
.JPG (cmyk) ..JPG (cmyk) .JPG (cmyk) .JPG (cmyk)
.JPG (rgb) .JPG (rgb) .JPG (rgb) .JPG (rgb)
poziom
.AI .AI .AI .AI
.EPS .EPS .EPS .EPS
.JPG (cmyk) .JPG (cmyk) .JPG (cmyk) .JPG (cmyk)
.JPG (rgb) .JPG (rgb) .JPG (rgb) .JPG (rgb)

Pytania związane ze stosowaniem logo Województwa Śląskiego prosimy kierować do:

Wydział Komunikacji Społecznej

Witold Czyż
tel. +48 (32) 77 40 654 
email: wczyz@slaskie.pl

Bartłomiej Kamiński
tel. +48 (32) 77 40 654
email: bkaminski@slaskie.pl

 Zobacz aktualności

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie