Laureaci konkurs "My, Polacy, Czesi, Słowacy, w sercu Europy"

I. W kategorii plastycznej:

  • I nagroda - Jadwiga Lemańska, Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Zabrzu,

  • II nagroda - Agnieszka Bielec, Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Zabrzu,

  • III nagroda - Marta Gliwińska, Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Zabrzu.

  • Wyróżnienie - Karolina Szędzielorz, Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Zabrzu.

II. W kategorii literackiej:

  • I nagroda - Marcin Krzysztof Kłosowski, I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Chorzowie, ul.Dąbrowskiego 36 (godło" GOŁĄB")

    opiekun : mgr Andrzej Król

  • II nagroda - Agnieszka Mierzwa i Bartłomiej Piskorz, Liceum Ogólnokształcące im.I.J.Paderewskiego w Knurowie, ul. 1 Maja 21 (godło "YANG")

    opiekun : Maria Grzelewska

  • III nagroda - Magdalena Lasoń, Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu ul. Zamkowa 1, ( godło "LEE")

    opiekun : mgr Piotr Machelski

Wyróżnienia I stopnia:

  • "Och, Karol" - Karol Lembke, Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej Curie w Koziegłowach, ul.3 Maja 12

    opiekun : mgr Stefania Lech

  • "Mama Kangurzyca" - Katarzyna Daria Nowak, II LO im. E.Plater w Sosnowcu, ul.Parkowa 1

    opiekun : mgr Jacek Bajer

  • "Stragan" - Szymon Sikora, I Liceum Ogólnokształcące im. A. Osuchowskiego w Cieszynie, Pl.J.Słowackiego 2

Wyróżnienia II stopnia:

  • "Veritas" - Katarzyna Szeja, I L.O.. im. J. Slowackiego w Chorzowie, ul.Dąbrowskiego 36

    opiekun : mgr Andrzej Król

  • "Mysłowice" - praca zbiorowa uczniów II L.O. w Mysłowicach, ul.Mikołowska 5

    opiekun : mgr Małgorzata Awakowicz

  • "Justyna" - Justyna Kapustka, II Liceum Ogólnokształcące im. E.Plate w Sosnowcu,
    ul.Parkowa 1

    opiekun mgr Jacek Bajer

  • "Kopernik" - Joanna Gansel, L.O. im. M.Kopernika w Żywcu, ul.J.Słowackiego 2

    opiekun mgr Jan Janik

  • "Jagiłło 2" - Anna Hetnał, Zespół Szkół Ogólnoksztalcących w Lodygowicach,

    ul.Piłsudskiego 121

    opiekun mgr Irena Olejniczak

  • "Adam" - Adam Kilian, II L.O. im. A.Frycza Modrzewskiego w Rybniku, ul.Mikołowska 25

    opiekun mgr Małgorzata Szymczak.

Wyróżnienia specjalne:

  • "Dwujęzyczna deska" - Katarzyna Hlawiczek i Beata Wolna, Stredni Odborna Skola,
    Lanska 132, 739 61 Trinec,

    opiekun : mgr Eliska Kolarowa