Wiadomości

fot. Patryk Pyrlik / UMWS 2020-01-28 14:00

Zielone innowacje w regionach górniczych

"Zielone" innowacje jako koło zamachowe zmian w regionach górniczych, to kolejny panel dyskusyjny w ramach konferencji „W kierunku zielonej gospodarki”, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.


fot. Tomasz Żak / UMWS 2020-01-28

W trosce o sprawiedliwą transformację

O dywersyfikacji gospodarczej w regionach górniczych, w kontekście wyzwań związanych z transformacją, rozmawiali uczestnicy panelu w ramach konferencji „W kierunku zielonej gospodarki”


fot. Tomasz Żak / UMWS 2020-01-27

Zbudować zielony ład

W Katowicach zainaugurowano dwudniową konferencję „W kierunku zielonej gospodarki”. Z zaproszenia marszałka Jakuba Chełstowskiego skorzystała komisarz UE ds. polityki spójności i reform, Elisa Ferreira


fot. Patryk Pyrlik / UMWS 2020-01-27

Czas zielonej rewolucji

Sprawiedliwa transformacja przyniesie nowe możliwości, jak tworzenie miejsc pracy w zielonej gospodarce. Będzie to proces rewolucyjny, ale rozłożony na lata – to pierwsze konkluzje z rozpoczętej w Katowicach konferencji „W kierunku zielonej gospodarki”.


graf. UMWS 2020-01-27

W kierunku zielonej gospodarki - ONLINE

Konferencja o przyszłości europejskich regionów górniczych w kontekście zmian związanych z zieloną gospodarką - transmisja na żywo


fot. Patryk Pyrlik / UMWS 2020-01-26

Nauka na wyciągnięcie ręki

W Katowicach rozpoczął się Śląski Festiwal Nauki. Wydarzenie jest znakomitą okazją by promować naukę i potencjał śląskich uczelni. W inauguracji festiwalu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym udział wzięli marszałek Jakub Chełstowski i członek Zarządu Beata Białowąs. Województwo Śląskie jest współgospodarzem 4 edycji wydarzenia.