12 listopada rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce

 gra. materiały organizatora gra. materiały organizatora
W czasie 11. edycji tygodnia, który potrwa od 12 do 18 listopada, w całej Polsce odbędzie się kilkaset wydarzeń promujących świadomy rozwój i aktywną postawę wobec życia – warsztatów, debat i szkoleń organizowanych przez ekspertów w dziedzinie rozwoju i promowania przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to organizowany w 170 państwach, w tym w Polsce, globalny projekt promujący przedsiębiorczość i aktywną postawę zawodową. Ogólnopolskim koordynatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która wraz z koordynatorami regionalnymi co roku w listopadzie zaprasza tysiące uczestników do udziału w organizowanych przez partnerów wydarzeniach związanych tematycznie z szeroko pojętą przedsiębiorczością. Tylko w zeszłym roku w ponad 1,5 tys. warsztatów, szkoleń i konferencji organizowanych w całej Polsce przez ponad 3,5 tys. partnerów wzięło udział blisko 120 tys. uczestników.

W województwie śląskim rolę koordynatora regionalnego pełni Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

W szczególnym dla Polaków 2018 roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbywa się pod hasłem „Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości”. Organizatorzy projektu chcą w stulecie odzyskania niepodległości docenić przedsiębiorców, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w ponowne pojawienie się Polski na mapie, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa. Podkreślają również jak ważne jest, by patriotyzm łączyć z byciem przedsiębiorczym – firmy i przedsiębiorcy rozwijają gospodarkę, są ważnymi ambasadorami Polski poza granicami kraju. Dlatego też głównym tematem rozmów jedenastej już odsłony wydarzenia będzie przyszłość: jak będą się zmieniały polskie przedsiębiorstwa w kolejnych dziesięcioleciach i w jakiej kondycji będzie polska gospodarka za sto lat oraz jak sprawić, by w Polsce w 2118 żyło się lepiej niż dziś.

W nawiązaniu do tematu przewodniego Michał Pawłowski, prezes Fundacji ŚTP wskazuje na liczne zmiany, jakie są udziałem polskich przedsiębiorców: „W ostatnim czasie polska przedsiębiorczość rozwinęła się w różnych kierunkach. Powstało środowisko start-upowe, rozpoczęły działalność instytucje wspierające rozwój małych firm – inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne, biura coworkingowe. W naszej działalności chcemy promować takie inicjatywy”.

ŚTP w Polsce organizowany jest od 11 lat. W tym czasie Polska stała się jednym z liderów projektu Global Entrepreneurship Week, bijąc rekordy organizowanych wydarzeń, za co została doceniona nagrodami przyznawanymi w Mediolanie i Johannesburgu przez międzynarodową społeczność Global Entrepreneurship Network, której Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest częścią.

Tegoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, podobnie jak w poprzednich latach, oferuje pulę rozmaitych aktywności. Jak co roku uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w konferencjach dla początkujących przedsiębiorców, szkoleniach z zakresu finansów, spotkaniach rozwijających umiejętności miękkie, warsztatach pomagających rozwijać pomysły biznesowe lub wydarzeniach wzmacniających kompetencje na rynku pracy. Ważną częścią ŚTP są także wydarzenia skierowane do młodzieży. Województwo Śląskie organizuje konferencję „Szkolnictwo zawodowe – szanse i perspektywy rozwoju”, która odbędzie się 13 listopada w Katowicach.

Pełna lista wydarzeń oraz rejestracja na nie dostępna jest pod adresem https://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/wyszukiwarka/

Załączniki
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - plakat [PDF 1,4MB]
Konferencja „Szkolnictwo zawodowe – szanse i perspektywy rozwoju” [PDF 375,9kB]