14 Festiwal Śląskie Smaki

 graf. ŚOT graf. ŚOT
W tym roku miłośnicy kuchni regionalnej województwa śląskiego zjadą do urokliwych Rud koło Raciborza

Czternasta edycja Festiwalu Śląskie Smaki odbedzie się w niedzielę, 16 czerwca w Parku przy Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym.

Miejsce Festiwalu to także inspiracja dla uczestników konkursu kulinarnego – głównego motywu imprezy. Od lat, konkurs budzi wiele emocji, przede wszystkim ze względu na fakt, że wystartować może w nim każdy: profesjonalista, uczeń szkoły gastronomicznej czy amator. Wszyscy walczą o Złote Durszlaki i tytuł Eksperta Śląskich Smaków w swojej kategorii. Jednak to nie tylko zacięta kulinarna walka, ale również dobra zabawa i możliwość odświeżenia zapomnianych, regionalnych przepisów. Taki bowiem cel, ożywianie i kultywowanie najlepszych kulinarnych tradycji, stawia przed sobą pomysłodawca i organizator tego wydarzenia - Śląska Organizacja Turystyczna.

Nie tylko uczestnicy konkursu zmierzą się z tradycjami kulinarnymi charakterystycznymi dla Rud i okolic. To wyzwanie także dla znanych zawodowych kucharzy, którzy wezmą udział w uwielbianej przez publiczność imprezie, Bitwie Smaków. Mówi się, że to jeden z najciekawszych pokazów gotowania na żywo! Można się więc spodziewać niezwykle emocjonującej walki kulinarnej. A kto wygra kulinarny pojedynek? Przekonamy się już 16 czerwca!

Festiwal Śląskie Smaki to prawdziwa uczta dla wszystkich zmysłów. Od godziny 13:00, aż do wieczora na scenie pojawią się znakomite zespoły wokalne, wystąpi także kabaret. Na finał Festiwalu – jak co roku – koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Data wydarzenia: 16 czerwca 2019 r.
Miejsce wydarzenia: Park przy Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach

Ramowy program wydarzenia:

  • 13:00 Uroczyste otwarcie Festiwalu
  • 13:00-16:00 Konkurs kulinarny "Śląskie Smaki"
  • 13:15 Występy wokalistów MOKSiR w Kuźni Raciborskiej
  • 14:00 Koncert - Joanna Kostka 15:00 Koncert - Abba Covers
  • 16:00 Występ muzyczno/kabaretowy - Krzysztof Respondek
  • 17:00 Ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego
  • 18:00 Bitwa Smaków - pokaz kulinarny

19:00 Koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny

Dodatkowe atrakcje:

  • Konkursy i animacje dla dzieci
  • Oferta kulinarna restauracji Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”
Załączniki
Plakat z imprezy [PDF 974,2kB]

Linki do stron zewnętrznych
Więcej na stronie organizatora
tagi: