Śląski tym razem w Zagłębiu

Prezentacja makiety w Dąbrowie Górniczej

Makietę zmodernizowanego Stadionu Śląskiego wcześniej mogli już oglądać mieszkańcy m.in. Rybnika, Gliwic, Katowic, Sosnowca czy Chorzowa. Teraz przyszedł czas na Dąbrowę Górniczą. Do najbliższej niedzieli (30 sierpnia) makieta będzie tam prezentowana w galerii Centrum Handlowym Pogoria.

Zwiedzający w pasażu mogą nie tylko zapoznać się z wizją stadionu, który po modernizacji zostanie oddany do użytku w połowie 2011 roku, ale także dowiedzieć się o szczegółach technicznych przebudowy. Warto przypomnieć, że nasza reprezentacja piłkarska rozegra w Chorzowie we wrześniu mecz z Irlandią Północną, a 14 października ze Słowacją - oba w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata 2010. Później Stadion zamieni się w wielki plac budowy.

Po jej zakończeniu na trybunach Stadionu Narodowego będzie mogło zasiąść prawie 55 tys. kibiców. Powstaną sky-boksy dla VIP-ów, miejsca biznesowe, zwiększy się ilość miejsc dla prasy, widzów niepełnosprawnych. Cały stadion zostanie zadaszony. Po zakończeniu modernizacji obiekt będzie spełniał wymogi kategorii elit i będzie mógł gościć nie tylko najlepszych piłkarzy Europy i świata, ale również najlepszych lekkoatletów.