Wielka metalowa gratka w Centrum Sztuki Filmowej

Niezwykłe wydarzenie muzyczne dla miłośników trash metalu

W najbliższy wtorek 22 czerwca, o godz. 19.00 w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach odbędzie się transmisja na żywo z festiwalu Sonisphere, na którym po raz pierwszy na jednej scenie wystąpi Wielka Czwórka trash metalu - Anthrax, Megadeath, Slayer i Metallica.

Zespoły te pojawiły się na scenie muzycznej w latach 80., od razu zdobywając uznanie w kręgach fanów ciężkiego grania. Wielbiciele czekali na ich wspólny koncert ponad 20 lat. To życiowa szansa dla fanów tej muzyki, aby zobaczyć największe w historii amerykańskiego heavy metalu zespoły występujące razem na jednej scenie.

Koncert będzie transmitowany ze Stadionu Narodowego im. Wasyla Lewskiego w Sofii do 800 kin na całym świecie. W Polsce będzie go można obejrzeć tylko w kinie w Elblągu i w Katowicach w Centrum Sztuki Filmowej przy ul. Sokolskiej 66.

Wydarzenie muzyczne rozpocznie występ zespołu Anthrax. Następnie zagra  Megadeath i Slayer. Całość zakończy koncert zespołu Metallica. W programie transmisji zaplanowano także wywiady z zespołami.
tagi: