Nowa oferta dla pacjentów

W Szpitalu Wojewódzkim w Tychach powstanie Oddział Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narządów Ruchu, z kolei sosnowiecki Szpital Specjalistyczny otworzy Poradnię Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej

W nowym oddziale Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach prowadzone będą skomplikowane zabiegi rekonstrukcyjne narządów ruchu. Pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów będą mogli liczyć m.in. na operacje wszczepienia metalu, porcelany lub tworzywa sztucznego w celu usprawnienia chorego narządu. Innym zabiegiem będzie tzw. zespalanie śródszpikowe kości długich po urazach. Już teraz współpracę oraz szkolenia personelu zadeklarował Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Ortopedii i Narządów Ruchu Bogdan Koczy wraz z kadrą lekarską piekarskiej urazówki.

Obecnie szpital posiada odpowiednią bazę i sprzęt medyczny. Wymagane jest uzupełnienie specjalistycznych narzędzi. Na ten cel szpital musi przeznaczyć ok. 7 tys. zł. Na nowym oddziale może być hospitalizowanych ponad 80 pacjentów w ciągu roku.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Barbary w Sosnowcu powstanie Poradnia Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. W ten sposób pacjenci będą mogli liczyć na nocną pomoc od poniedziałku do piątku, a w dni wolne od pracy - całodobowo.

Zdaniem dyrekcji Szpitala nowa struktura odciąży Szpitalny Oddział Ratunkowy od realizacji tych świadczeń, które nie wymagają interwencji wyspecjalizowanego personelu. Chodzi o takie przypadki jak np. przeziębienia, zatrucia pokarmowe, drobne urazy itp. W ubiegłym roku pomoc w SOR znalazło ok. 23,6 tys. takich pacjentów.

Szacowany koszt utworzenia oddziału to ponad 70 tys. zł. Prace przygotowawcze obejmą  adaptację pomieszczeń oraz zakup sprzętu medycznego.

Uchwały o utworzeniu nowych struktur w szpitalach wojewódzkich podjęli radni wojewódzcy podczas ostatniej sesji Sejmiku.  



 


tagi: