Zastosowanie - myślenia projektowego
Dwudniowe warsztaty na cieszyńskim Zamku organizowane w ramach projektu „Innowacyjna Współpraca".
Warsztaty „Jak usprawnić działanie instytucji poprzez zastosowanie myślenia projektowego" organizowane są z myślą o przedstawicielach sektora usług publicznych, instytucji akademickich, instytucji otoczenia biznesu, podmiotów turystycznych, organizacji pozarządowych, ugrupowań współpracy terytorialnej oraz innych instytucji zajmujących się innowacjami z województwa śląskiego.
Spotkania odbędą się w dniach 14-15 czerwca br. na Zamku Cieszyńskim (ul. Zamkowa 3abc, Cieszyn).
Program warsztatów:
14.06.2011 /wtorek/
„Myślenie projektowe (design thinking) jako skuteczne narządzie zarządzania instytucją"
„Myślenie projektowe" w twórczy sposób łączy analizy z praktyką i dzięki temu pozwala rozwijać usługi, pomaga usprawnić komunikację, uwzględniając różnice kulturowe, a także pokazuje, jak budować strategie współdziałania.
Warsztaty poprowadzi Elżbieta Skrzypek, projektantka komunikacji marki oraz konsultant strategiczny. Specjalizuje się w projektowaniu marki firm i instytucji publicznych. Stworzyła fundację PublicDSGN, wykorzystującą design thinking w sferze publicznej.
15.06.2011 /środa/
„Jak cię widzą, tak cię piszą - wpływ systemów identyfikacji wizualnej na komunikację"
Pierwszym krokiem do budowania zaufania między instytucją a klientem, jak i w relacjach między samymi instytucjami, jest zaprojektowanie i wdrożenie przyjaznego i czytelnego systemu oznakowania wizualnego. Spójna identyfikacja to znaczący element w budowaniu marki.
Warsztaty poprowadzi Justyna Kucharczyk, projektantka komunikacji wizualnej, wykładowca ASP w Katowicach. Zajmuje się m.in. projektowaniem systemów identyfikacji firm i instytucji publicznych. Jest współautorką systemu informacji wizualnej lotniska w Pyrzowicach oraz Miejskiego Systemu Informacji dla Zawiercia.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.zamekcieszyn.pl lub pod numerem telefonu: Anna Pilch +48 (33) 851 08 21 w. 18
Projekt jest realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013. Współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.