Śląska Liga Orlików rozstrzygnięta

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego z Żywca i Szkoła Podstawowa nr 21 z Chorzowa zwyciężyły w drugiej edycji „Śląskiej Ligi Orlików" i zdobyły Puchar Marszałka Województwa Śląskiego

W finale rozegranym na kompleksie boisk sportowych w Dąbrowie Górniczej udział wzięło osiem zespołów, po cztery w kategorii szkół podstawowych i średnich. Każda z nich zapewniła sobie udział w finale imprezy, przechodząc wcześniej przez trzy szczeble rozgrywek: gminny, powiatowy i regionalny.

W grupie szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Chorzowie, która wyprzedziła drugi w tabeli zespół ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Zabrzu lepszą różnicą bramek. W bezpośrednim starciu obu ekip padł bezbramkowy remis.

W kategorii szkół średnich bezkonkurencyjna okazała się drużyna Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego z Żywca, która wygrała wszystkie trzy spotkania, aplikując przeciwnikom piętnaście bramek i tracąc przy tym zaledwie pięć.

Śląska Liga Orlików jest inicjatywą skierowaną do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i średnich, które posiadają w swojej gminie kompleks boisk sportowych „ORLIK 2012". Zwycięskie ekipy otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, a do najlepszych strzelców i bramkarzy turnieju finałowego trafiły indywidualne nagrody i wyróżnienia.