Mecz na Stadionie Śląskim dla WOŚP

Reprezentacja Śląska - Ruch Chorzów/Górnik Zabrze 3:0

W meczu piłkarskim oldbojów, który rozegrany został na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Śląskiego, reprezentacja Śląska wygrała ze wspólną drużyną Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze 3:0 (0:0). Gole dla zwycięzców zdobyli Jan Furtok i dwie Krzysztof Buffi.

Mimo siarczystego mrozu piłkarze obu drużyn oraz kibice wsparli 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas całego meczu zbierane były pieniądze na ten cel. Piłkarze grali 2x35 minut. Od początku oba zespoły prezentowały niezwykle ofensywny styl gry. Mimo tego do przerwy kibice żadnego gola nie zobaczyli. Rajdy prawą stroną Wojciecha Grzyba i Mariusza Śrutwy, po dośrodkowaniach których dwukrotnie główkował Dariusz Gęsior, minimalnie mijały słupek bramki strzeżonej przez Piotra Lecha.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków reprezentacji Śląska. Po jednym z nich sędzia podyktował rzut wolny, który z ponad 16 metrów wykonywał Jan Furtok. Piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od Dariusza Koseły i wpadła do bramki. Mimo licznych ataków zespołu Ruchu/Górnika oraz kilku znakomitych okazji do zdobycia bramki, kolejne gole zdobywali tylko piłkarze reprezentacji Śląska, a konkretnie Krzysztof Buffi, który dwukrotnie umieścił piłkę w bramce Mirosława Dreszera.

Piłkarz podkreślali, że pomysł na mecz to świetny sposób na wsparcie WOŚP i dobre rozpoczęcie na sportowo Nowego Roku. Trenerzy obu drużyn cieszyli się także z tego, że mogli się spotkać w tak licznym piłkarskim gronie.

Zbiórka pieniędzy prowadzona była wspólnie ze Sztabem WOŚP utworzonym przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Chorzowie. W organizacji imprezy pomagali także wolontariusze z prowadzonego przez WOKiS „Stadion Śląski" projektu WOLONTARIAT. 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany był pod hasłem ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
   W niebieskich koszulkach zespół Ruchu/Górnika, w czarnych – Reprezentacja Śląska.      Po tym uderzeniu z rzutu wolnego padła pierwsza bramka dla Reprezentacji Śląska