Przygotowania do Wielkanocy czas zacząć

Kiermasz rękodzieła osób niepełnosprawnych

Około 100 osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami reprezentujących 20 placówek Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, Domów Pomocy Społecznej oraz stowarzyszeń zaprezentuje przygotowane przez siebie prace głównie o tematyce Świąt Wielkanocnych. Okolicznościowe kartki świąteczne, ozdoby, stroiki, serwety, świece ozdobne, witraże to tylko niektóre z asortymentów prezentowanych na kiermaszu. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zasilą budżety jednostek.

„Nietuzinkowe pomysły i talenty artystyczne osób z niepełnosprawnością sprawią, że każdy z odwiedzających znajdzie coś interesującego dla siebie. Sami niepełnosprawni podkreślają, że przygotowywania do kiermaszu, które zaczynają się już znacznie wcześniej, sprawiają im ogromną radość i z niecierpliwością czekają na dzień, w którym będą mogli zaprezentować przygotowane rękodzieło odbiorcom z całego województwa" - zapowiada Barbara Daniel, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

Kiermasz odbędzie się 25 marca br. w godzinach 10.00-14.00. Będzie on towarzyszył obradom 32 Sesji Sejmiku Województwa Śląskiego. Stoiska ustawione zostaną w westybulu Gmachu Sejmu Śląskiego przy ul. Ligonia 46 w Katowicach.

***

Kiermasz organizowany przed Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego odbędzie się po raz pierwszy. Z myślą o osobach niepełnosprawnych corocznie organizowany jest Śląski Piknik Integracyjny dla osób niepełnosprawnych, Śląskie Zawody Sportowo-Rekreacyjne osób niepełnosprawnych oraz wojewódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej.

Załączniki