Śląskie na Expo Real 2013

Województwo po raz kolejny zaprezentuje się na największych targach nieruchomości

Targi Inwestycyjne EXPO REAL 2013 trwają od 7 października w Monachium

Województwo Śląskie wzorem lat ubiegłych przedstawia swoja ofertę na wspólnym stoisku razem z Górnośląskim Związkiem Metropolitalnym oraz miastami regionu: Katowicami, Chorzowem, Częstochową, Wodzisławiem Śląskim i Tarnowskimi Górami. Ekspozycja ta, podobnie jak w poprzednich latach, jest największym polskim stoiskiem na tej imprezie.

Jako największe wśród polskich wystawców Śląskie było też organizatorem oficjalnego otwarcia uczestnictwa wystawców polskich w pierwszym dniu targów. Podczas trzech dni targów odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą inwestycyjną regionu.

Targi Expo Real w Monachium to jedne z największych targów branżowych w Europie. W ubiegłym roku targi zgromadziły ponad 1,7 tysiąca wystawców z 34 krajów a odwiedziło je 38 tysięcy osób z 71 krajów. W pierwszym dniu targów w ubiegłym roku stoisko Województwa Śląskiego odwiedziło ponad tysiąc osób.

Udział Województwa Śląskiego na targach EXPO REAL dofinansowany jest w 85% ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Prezentacja jest częścią projektu „Województwo Śląskie - tu się inwestuje". W ramach projektu oprócz udziału w targach, we wrześniu 2013 przeprowadzono kampanię promocyjną, przedstawiciele województwa brali też udział w zagranicznych misjach gospodarczych.