Rodzinne soboty w różanym ogrodzie

W pierwszą sobotę maja rusza czwarta edycja „Śniadania na trawie” w Parku Śląskim

Z artystycznym zamieszaniem, wykładami o psychodietetyce, leżakami, paletami, pysznym i zdrowym jedzeniem, a przede wszystkim z klimatem, który sprzyja wyciszeniu, odpoczynkowi, byciu z rodziną i przyjaciółmi, 7 maja rusza cykl „Śniadanie na trawie”.

Już po raz czwarty Park Śląski wiosną i latem zaprasza do ogrodu różanego i zachęca do złapania oddechu w tej wyjątkowej przestrzeni. W tym roku „Śniadania…” zostały zaplanowane w każdą sobotę od 7 maja do 6 sierpnia w godzinach od 10.00 do 16.00. Ich formuła i program będą zbliżone do zeszłorocznej edycji, kiedy uczestnicy mogli zacząć od śniadania i zostać właściwie do podwieczorka.

Tematyka spotkań będzie oczywiście podobna do tej z lat poprzednich: w Rosarium promocja zdrowego stylu życia, ekologii, zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności za środowisko. Zapraszani prelegenci będą mówić o idei slow food, zdrowej żywności i tej genetycznie modyfikowanej oraz fair trade.

"W ubiegłym roku udało nam się wypracować taką formułę spotkań, która idealnie trafiła w gusta i potrzeby odbiorców" – tłumaczy Kamila Okoń z Parku Śląskiego, organizatorka cyklu. – "Nasze śniadania to alternatywa dla gonitwy, sobotnich zakupów, dnia wolnego, który tak naprawdę dawno już został wypełniony różnymi obowiązkami. Staramy się, aby nasze spotkania miały charakter rodzinny i międzypokoleniowy."

Właśnie dla rodzin z dziećmi artystyczne warsztaty przygotuje Studio Artystyczne Maciej. Podczas każdego ze śniadaniowych spotkań studio kreatywne zaprosi najmłodszych do specjalnie dla nich przygotowanej strefy z grami, zabawami i przeróżnymi animacjami. Wszystko oczywiście w edukacyjnym charakterze i pod zachęcającymi tytułami: Cukiernia, Butik, Filharmonia, Lodowisko.

Tegoroczną nowością będą natomiast warsztaty, które przygotuje Uniwersytet SWPS w Katowicach. Wykładowcy uczelni opowiedzą m.in. o idei slow life i o psychodietetyce. Od godziny 9.30 będzie można poćwiczyć jogę, a o 12.00 – pilates. Przynajmniej raz w miesiącu pojawią się też organizatorki spotkań dla młodych mam ze stowarzyszenie BuggyGym (pierwsze spotkanie 14 maja).

Warto zaznaczyć, że „Śniadania…” są mocno uzależnione od pogody i np. w razie padającego deszczu, nie będą mogły się odbywać. Warto sprawdzić stronę www.parkslaski.pl i profile w portalach społecznościowych parku.

W tym roku podczas „Śniadania na trawie” będzie też można korzystać ze strefy gastronomiczno-handlowej. Znajdą się w niej food trucki oraz inne stoiska ze zdrową żywnością, w których istnieje możliwość zarówno kupna gotowych potraw, jaki i produktów do samodzielnego przygotowania posiłku.

Jak przyznaje Kamila Okoń, sobotnie spotkania w Rosarium to ważny element misji Parku Śląskiego. – "To na pewno jedno z najlepszych miejsc w Polsce na taki relaks. W krótkim czasie można przenieść się z przestrzeni mocno zurbanizowanej w sielską scenerię pośród kilkudziesięciu tysięcy róż."

Linki do stron zewnętrznych
Harmonogram zajęć (strona parku Śląskiego)