Kilka praktycznych rad dla uczestników INDUSTRIADY

INDUSTRIADA trwa w tym roku nieco dłużej. Pełną moc osiąga 11 czerwca, ale maszyny zaczynają się rozgrzewać już wieczór wcześniej. Atrakcje w 8 obiektach w 6 miastach czekają od godz. 18.00 w piątek 10 czerwca

Program festiwalu jest konstruowany z myślą o trzech głównych grupach odbiorców – pasjonatach techniki, rodzinach z dziećmi i wielbicielach sztuki i rozrywki spragnionych koncertów, spektakli i wystaw. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Między obiektami biorącymi udział w INDUSTRIADZIE można podróżować bezpłatnym transportem. Skorzystanie z bezpłatnego transportu Kolejami Śląskimi lub KZK GOP umożliwiają specjalne kupony. Dodatkowe INDUbusy przygotowane przez Metropolię Silesia obsługują 20 przystanków. Nowością jest połączenie dworców kolejowych w Gliwicach, Zabrzu, Chorzowie Batorym, Katowicach i Sosnowcu z wybranymi obiektami na Szlaku Zabytków Techniki. Aby skorzystać z tych autobusów nie trzeba kuponu. Dodatkowe trzy busy, również bezpłatne, połączą obiekty INDUSTRIADY w Bielsku-Białej, Ustroniu i Cieszynie. Oddzielne systemy bezpłatnego transportu znajdziemy jeszcze w Częstochowie, Chorzowie oraz katowickim Giszowcu i Nikiszowcu. Szczegóły na stronie industriada.pl.

Część imprez jest biletowana, a wiele dostępnych tylko po uprzedniej rezerwacji. Tej ostatniej należy dokonywać wcześniej w poszczególnych zabytkach. Informacje o cenach i dostępności biletów oraz sposobach rezerwacji znajdziemy na stronie internetowej industriada.pl oraz w drukowanym programie dostępnym w każdym obiekcie biorącym udział w festiwalu, w najczęściej odwiedzanych punktach informacji turystycznej w całym województwie oraz w instytucjach kultury w całej aglomeracji. Obiekty biorące udział w INDUSTRIADZIE to przede wszystkim dawne zakłady przemysłowe. W niektórych zwiedza się podziemne trasy, w innych płynie łodzią albo wspina po wąskich schodach na wieże szybowe. Przyda się wygodne obuwie, cieplejszy strój i zawsze odrobina rozsądku. W odnalezieniu się w bogactwie 376 industriadowych imprez pomogą wyszukiwarka wydarzeń na stronie industriada.pl oraz zakładka „Moja INDUSTRIADA”, za pomocą której można stworzyć zindywidualizowany program uczestnictwa w festiwalu.

Warto sprawdzić, czy w wybranym zabytku znajdziemy ofertę dla całej rodziny. W niektórych obiektach dzieci muszą być pod opieką dorosłych, a do Tyskiego Browarium i Browaru Zamkowego w Cieszynie wstęp mają wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jeśli na stronie www ani w drukowanym programie nie znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania, dzwońcie na specjalnie uruchomioną infolinię działającą pod numerami 573 991 417 oraz 573 991 418, która będzie aktywna w piątek 10 czerwca od 8.00 do północy oraz w sobotę od 8.00 do 1.00 w nocy.

Za pośrednictwem infolinii nie można rezerwować miejsc ani biletów na wydarzenia. Pomocą służą też przewodnicy w darmowych INDUbusach, 45 stewardes i stewardów czekających na tymczasowych przystankach oraz obsługa w 10 punktach INDUinfo.

Nie zdążyliście odwiedzić w czasie INDUSTRIADY wszystkich zabytków, które chcieliście zobaczyć? Nic straconego. Obiekty Szlaku Zabytków Techniki działają przez cały rok i zawsze sporo się w nich dzieje. Szczegóły na stronie zabytkitechniki.pl

Filmy



 


tagi: