Letnia Szkoła Designu. Miejskie interwencje

Zamek Cieszyn zaprasza projektantów, architektów oraz studentów, a także miejskich aktywistów

Letnia Szkoła Designu to nie tylko szansa na zdobycie unikalnych umiejętności, ale też świetna okazja penetrowania samego Cieszyna. Tym razem organizatorzy zapraszają projektantów i architektów oraz studentów i absolwentów uczelni projektowych oraz architektury, a także miejskich aktywistów.

Tegoroczna edycja będzie poświęcona przestrzeni publicznej. „Chcemy w duchu placemakingu wspólnie zmienić wybrane punkty Głębokiej – głównej ulicy handlowej, kiedyś nazywanej „salonem” Cieszyna” – mówią organizatorzy. Jak przywrócić jej blask? Jak małymi krokami zmieniać przestrzeń publiczną, nie powodując rewolucji? Czy niewielkie interwencje mogą rzeczywiście przynosić niezwykle efekty? Jak ożywiać i poprawiać wygląd wybranych miejsc w przestrzeni, nie zapominając o ich użytkowym charakterze? Czym kierować się, aby uniknąć stereotypowych i banalnych rozwiązań w projektowaniu? Wreszcie, jak współpracować w interdyscyplinarnym zespole? Tego wszystkiego nauczą się uczestnicy warsztatów, a stworzone przez nich koncepcje mają dużą szansę na wdrożenie. Warsztaty są organizowane przy wsparciu projektu “Human Cities. Challenging the City Scale 2014-2018”.

Letnia Szkoła Designu odbędzie się w dniach 5-8 lipca 2016 w Zamku Cieszyn. Prowadzący będą: dr Justyna Kucharczyk (ASP Katowice), dr hab. Tomasz Bierkowski (ASP Katowice), Olaf Cirut (Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie).

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 czerwca 2016. Oprócz formularza rejestracyjnego należy przygotować także portfolio (link do portfolio lub plik do 5 MB) i przesłać na adres e-mail: bmonka@zamekcieszyn.pl. Koszt uczestnictwa: 200 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

Załączniki
Ogłoszenie