Spotkanie na Górze Karmel

Kulminacyjne wydarzenie Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji katowickiej

Na katowickim lotnisku Muchowiec odbyło się „Spotkanie na Górze Karmel” – główne wydarzenie w ramach tzw. dni w diecezjach przygotowujących do przeżywania Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W spotkaniu uczestniczył marszałek Wojciech Saługa.

Uroczystości rozpoczęła modlitwa, po której nastąpiła prezentacja wspólnot międzynarodowych – wybranych grup pochodzących z czterech stron świata: Korei, Ugandy, Argentyny i Włoch.

Organizatorzy przygotowali widowisko pt. „Góra Karmel – próba wiary. Eliasz – prorok jak ogień” z udziałem orkiestry symfonicznej oraz aktorów i solistów.

Uroczystą mszę św. w intencji młodzieży całego świata, wolontariuszy ŚDM, rodzin goszczących młodych oraz w intencji młodzieży archidiecezji katowickiej odprawił w koncelebrze z 25 biskupami i kilkuset księżmi abp Wiktor Skworc.

Spotkanie zwieńczył koncert w wykonaniu Colony House, Stevena Curtisa Chapmana oraz polskiej grupy TGD i przyjaciele.

Wcześniej tego dnia uczestnicy Światowych Dni Młodzieży pielgrzymowali szlakiem św. Jana Pawła II. Zanim dotarli na lotnisko Muchowiec, odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich oraz Katedrę Chrystusa Króla w Katowicach.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.

Linki do stron zewnętrznych
Światowe Dni Młodzieży. Więcej zdjęć.

Filmy