Policjanci najlepsi w turnieju o Puchar Marszałka

Piłkarskie zmagania na Stadionie Śląskim

W XIII edycji Turnieju Piłkarskiego o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego bezapelacyjne zwycięstwo odniosła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która z sześciu spotkań wygrała pięć i jedno zremisowała, tracąc tylko jedną bramkę, broniąc trofeum zdobytego przed rokiem.

W sobotnie przedpołudnie na boisku treningowym ze sztuczną nawierzchnią rywalizowało 7 drużyn, które grały systemem „każdy z każdym”. Drugie miejsce zajęła drużyna Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, a trzecie zespół Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Łukasz Przygodziński z drużyny policjantów, który nie przepuścił gola. Jedyną bramkę Komenda Wojewódzka Policji straciła w meczu z Parkiem Śląskim, ale w bramce w tym spotkaniu stał jego zmiennik.

Najlepszym zawodnikiem ogłoszono Michała Tkacza z Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, który przegrał rywalizację o koronę „króla strzelców” w dogrywce 2:3. Tkacz i Kamil Głośny z zespołu policjantów strzelili w turnieju po 6 goli i o tym, który z nich jest najlepszy zadecydowała specjalna dogrywka w strzelaniu karnych.

Końcowa klasyfikacja:

 1. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach – 16 pkt. 15-1
 2. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach – 11 pkt. 12-6
 3. Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów – 10 pkt. 6-5 *
 4. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze – 10 pkt. 11-3 *
 5. Park Śląski – 9 pkt. 6-3
 6. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego – 3 pkt. 8-12
 7. Koleje Śląskie – 0 pkt. 2-29

* o 3 miejscu zadecydował wynik bezpośredniego meczu wygranego 1:0 przez GPW

Nagrody i puchary w imieniu Marszałka Województwa Śląskiego wręczał zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarki, Turystyki i Sportu Paweł Rassek.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid. 


tagi: