Stadion Śląski coraz bliżej końca modernizacji

W drugiej połowie lutego rozpoczął się montaż krzesełek. Wkrótce zacznie się układanie bieżni i murawy. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę roku, wtedy też stadion zostanie przekazany do odbiorów

Pierwszy transport z krzesłami pojawił się na stadionie 17 lutego i jeszcze w tym dniu ruszyły prace montażowe. Potrwają one do końca czerwca, a w ich efekcie na obiekcie pojawi się ponad 54 tys. siedzisk w mozaice sześciu niebieskich odcieni. Zajmuje się tym zwycięzca zeszłorocznego przetargu – konsorcjum, którego liderem jest firma Nowy Styl. Krzesła wykonane są z barwionego polipropylenu, bez elementów metalowych, co gwarantować ma ich trwałość i niezawodność w zmiennych warunkach atmosferycznych.

„Na Stadion Śląski dostarczyliśmy już uchwyty, kotwy i belki aluminiowe niezbędne do zamontowania krzeseł. W ubiegły piątek przekazaliśmy też trzy ciężarówki krzeseł Abacus w czterech różnych odcieniach niebieskiego (z sześciu docelowych odcieni). Od wtorku planujemy sukcesywnie dostarczać od 1 do 4 ciężarówek dziennie oraz według potrzeb montażowych. Montaż rozpoczęliśmy od trybuny górnej zachodniej” – mówi Piotr Ernt, kierownik projektu Forum Seating, marki należącej do Grupy Nowy Styl.

„Wchodzimy w ostatni etap modernizacji obiektu. Ruszyły kolejne prace w bryle stadionu i na promenadach zewnętrznych. Cały czas trwają też roboty w kubaturze stadionu. Obecnie na całym obiekcie pracuje łącznie prawie 300 osób” – mówi Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego.

Obok krzesełek montowane są wygrodzenia międzysektorowe oraz sufity podwieszane na promenadzie. Równocześnie na bieżnię wszedł wykonawca infrastruktury lekkoatletycznej, który zajmuje się przygotowaniem podbudów i odwodnień pod nawierzchnię.

Ponadto na promenadzie wokół stadionu rozpoczęto makroniwelację terenu oraz roboty związane z przygotowaniem ścieżek, dróg dojścia, czyli wszystkich ciągów komunikacyjnych. W najbliższym czasie rozpocznie się też wykonywanie nawierzchni betonowej w rejonach bram i montaż kołowrotów.

Na koniec kwietnia planuje się zakończenie montażu oświetlenia i nagłośnienia. Odbiór infrastruktury lekkoatletycznej przewidywany jest w czerwcu.

Postęp prac wszyscy zainteresowani mogą śledzić on-line dzięki kamerze internetowej zamontowanej na obiekcie. Obraz dostępny jest na stronie Stadionu Śląskiego.

„To ostatni etap inwestycji. Codziennie widać postęp prac, dzięki którym Stadion Śląski zyskuje nowe oblicze. Jestem przekonany, że mieszkańcy regionu będą dumni z tego obiektu, z jego nowoczesnego wyglądu oraz funkcjonalności. Będą tu mogły odbywać się nie tylko mecze piłkarskie, ale również zawody w innych dyscyplinach, przede wszystkim w lekkoatletyce. To będzie drugi pod względem pojemności stadion sportowy i największa w Polsce arena koncertowa” – zapewnia prezes Krzysztof Klimosz.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.

Filmy