Kolejne restauracje dołączają do Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” bogaci się o nowe restauracje i potrawy. Do tej pory na Szlaku można było skosztować dań kuchni śląskiej, beskidzkiej i jurajskiej. W tym roku po raz pierwszy pojawią się także tradycyjne potrawy kuchni zagłębiowskiej

Na Szlak weszły cztery nowe restauracje: Restauracja Kameralna w Pszczynie, Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki w Wiśle, Restauracja Zagłębie Smaku w Dąbrowie Górniczej i Restauracja Zielony Ogród w Zabrzu. Poszerzają one ofertę Szlaku, gwarantując, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Restauracja Kameralna z Pszczyny, czerpiąc z tradycji kuchni myśliwskiej, podaje jelenia z grilowaną sałatą, purre ziemniaczanym i podgrzybkami polanymi palonym masłem, a w Chacie Olimpijczyka Jasia i Helenki z Wisły można zjeść tradycyjne placki szkubane, a na deser – puszysty wiślański sernik. Miłośnikom ekologicznej żywności polecamy Zielony Ogród z Zabrza. Najbardziej rozpoznawalne dania kuchni śląskiej, jak wodzionka z bratkartoflami czy rolada z kluskami śląskimi i modrą kapustą, przyrządzane są ze składników z ekologicznych upraw lokalnych producentów. Jest to także jedyna restauracja „Śląskich Smaków”, która serwuje śląskie niebo, czyli schab wędzony osobiście przez właścicieli restauracji, który podawany jest z sosem z suszonych owoców i knedlami.

Na uwagę zasługuje z pewnością Restauracja Zagłębie Smaku (Restauracja Hotelu Holiday Inn z Dąbrowy Górniczej) – jest to pierwsza restauracja Szlaku, w której można spróbować tradycyjnych potraw z Zagłębia. Zjemy tam więc zagłębiowską zalewajkę, pieczonki z kiełbasą, boczkiem, ziemniakami i warzywami, a także przepyszne racuchy drożdżowe.

“Cieszymy się, że „Śląskie Smaki” nieustannie się rozwijają i dają możliwość coraz szerszego poznawania kuchni województwa” – mówi Agnieszka Sikorska, dyrektor Biura Śląskiej Organizacji Turystycznej. “To szczególnie ważne teraz, gdy ludzie przykładają coraz większą wagę do tego, co jedzą. Wbrew pozorom kuchnia regionalna jest zdrowa, a podana w nowoczesny sposób zaskakuje nie tylko wyśmienitym smakiem”.


„Śląskie Smaki” to obecnie 29 lokali, w których podawane są dania przyrządzane według przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie, ale niejednokrotnie podane w nowoczesnej formie. Ci, którzy chcą poznać regionalne smaki, mogą mieć pewność, że dania są w tradycyjne nie tylko w swoich składnikach, lecz także w sposobie przyrządzania.

Oficjalne wręczenie certyfikatów Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki” odbędzie się 31 marca w Katowicach podczas rozpoczęcia Targów GLOB 2017 (Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, plac Sławika i Antalla 1. Uroczystość wręczenia bezpośrednio po otwarciu targów Globalnie na głównej scenie o godz. 11.20).

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
 Herbata z zielenin - Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki  Tradycyjna zagłębiowska zalewajka - Zagłębie Smaku   Wodzionka z bratkartoflami - Restauracja Zielony Ogród  Rolada śląska w sosie własnym z kluskami i modrą kapustą - Restauracja Kameralna

Załączniki
Nowe restauracje na Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”

Linki do stron zewnętrznych
www.slaskiesmaki.pl



 


tagi: