Śląska Rzecz po raz dwunasty

W tym roku konkurs organizowany przez Zamek Cieszyn rozszerza swój zasięg o województwo opolskie

„W Zamku Cieszyn wierzymy, że produkty, projekty graficzne i usługi mogą być nowatorskie, funkcjonalne, dostępne, dobrze przemyślane i stworzone z myślą o użytkownikach. Jednym słowem – powinny poprawiać jakość codziennego życia każdego z nas. Jeśli wdrożyłeś w zeszłym roku w województwie śląskim i/lub województwie opolskim właśnie taki projekt – ten konkurs jest dla ciebie” – mówią organizatorzy.

Laureaci konkursu oraz projekty nominowane do ekspozycji są prezentowane na pokonkursowej wystawie, która w tym roku będzie pokazywana w Zamku Cieszyn, Dobrotece w Dobrodzieniu oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Każdej edycji towarzyszą dwujęzyczne katalogi, prezentujące nagrodzonych i wyróżnionych projektantów, firmy oraz organizacje.

Głównym organizatorem konkursu jest Zamek Cieszyn, partnerem instytucjonalnym Stowarzyszenie Zjednoczeni Designem. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałkowie Województw Śląskiego i Opolskiego. Od 2017 roku konkurs obejmuje województwa śląskie i opolskie.

Kategorie konkursowe:

  • produkt,
  • grafika użytkowa,
  • usługa.

W konkursie udział mogą wziąć firmy, projektanci, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne. Zgłaszane projekty muszą być wdrożone w 2016 roku w województwie śląskim i/lub opolskim. Przy ocenie pod uwagę będą brane m.in. funkcjonalność i ergonomia, innowacyjność rozwiązania, jakość wykonania i użytych materiałów, dostrzeżenie potrzeb użytkowników, proces projektowy i estetyka.

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 5 maja 2017. Uroczystą galę wręczenia nagród zaplanowano na 21 czerwca 2017.

Linki do stron zewnętrznych
Szczegóły konkursu