Wakacje na zamku w Cieszynie

Spotkania artystyczne dla mieszkańców miasta oraz turystów

W najbliższy weekend w Zamku Cieszyn będzie można zobaczyć dwie wystawy. „Śląska Rzecz” to wystawa prezentująca laureatów jedynego w Polsce regionalnego konkursu doceniającego wysoką jakość wzorniczą oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe. Z kolei „Zapomniany śląski Stephenson” to ekspozycja, która przypomina historię Józefa Bożka, pochodzącego ze Śląska Cieszyńskiego wynalazcy i konstruktora m.in. pierwszego na kontynencie europejskim pojazdu z napędem parowym. Wstęp na obie wystawy wolny.

Ponadto w czasie wakacji można odwiedzić Wieżę Piastowską i Rotundę oraz wraz z przewodnikiem zobaczyć Wzgórze Zamkowe .W Punkcie Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn można również otrzymać planszę do gry turystycznej, zachęcającej do aktywnego zwiedzania Wzgórza.

Zamek Cieszyn zaprasza 11 sierpnia na „Piątek z odzysku” – cykl wydarzeń pod hasłem: „Dizajn w przestrzeni publicznej. Mamy problem?”. Tego dnia przewidziany jest koncert, warsztaty oraz wernisaż – wydarzenia poświęcone ekonomii cyrkularnej, gospodarce odpadami i pomysłom na ograniczenie ilości śmieci. Wśród atrakcji kuchnia „zero waste” (zero odpadów) – pokaz kulinarny połączony z degustacją, budowa instrumentów muzycznych z materiałów z odzysku – warsztaty rodzinne, otwarcie wystawy „Dizajn w przestrzeni publicznej. Mamy problem?”, a na koniec dnia koncert zespołu Recycling Band.

26 sierpnia na Wzgórzu Zamkowym odbędzie się plenerowe pożegnanie wakacji, czyli Strachy na Zamku (organizowane wspólnie z: COK Dom Narodowy w Cieszynie i KaSS „Strelnice” w Czeskim Cieszynie).

Linki do stron zewnętrznych
Zamek Cieszyn
tagi: