Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w województwie śląskim

Tegoroczna, X edycja imprezy potrwa od 13 do 19 listopada

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku w 160 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Wyjątkowość Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości opiera się na dobrowolnym zaangażowaniu ogromnej liczby firm, szkół, uniwersytetów, instytucji państwowych i osób prywatnych. Projekt odbywa się w naszym kraju już od dekady. W tym czasie Polska wyrosła na jednego z liderów międzynarodowego ruchu na rzecz przedsiębiorczości, a w wydarzeniach odbywających się w ramach ŚTP każdego roku bierze udział ponad 100 000 osób. Z tej okazji organizatorzy podsumują, co zmieniło się na polskiej scenie biznesowej i start-upowej przez ostatnie 10 lat.

Program Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w województwie śląskim wypełniony jest po brzegi różnorodnymi wydarzeniami – w inicjatywę zaangażowało się ponad 20 partnerów, którzy organizują blisko 70 wydarzeń. Pełna lista dostępna jest w programie oraz na stronie internetowej www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl. Większość wydarzeń jest bezpłatna i można się na nie zapisać bez względu na wiek. Wystarczy wyszukać interesujące nas wydarzenia i zarejestrować się przez stronę internetową projektu lub skontaktować się z osobą odpowiedzialną za spotkanie.

Szczególnie zapraszamy 15 listopada na konferencję organizowaną przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości „FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA FIRM - znajdź wsparcie na rozwój biznesu”, która odbędzie się Hotelu Altus Prestige (Katowice ul. Uniwersytecka 13). Wspólnie z zaproszonymi gośćmi podsumujemy dekadę wdrażania funduszy przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości, czego zwieńczeniem będzie finał plebiscytu „Liderzy Zmian”, realizowanego wspólnie z „Dziennikiem Zachodnim”. Tego dnia dowiemy się, która firma zdobyła najwięcej głosów internautów.

Koordynatorem regionalnym Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszym województwie jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

WYDZIAŁ GOSPODARKI, TURYSTYKI I SPORTU
tel.: 32 77 40 002, fax: 32 77 40 979,
e-mail: gospodarka@slaskie.pl

Załączniki
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - program

Linki do stron zewnętrznych
Więcej na www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl