Biuro Zamiejscowe w Bielsku-Białej

ul. Piastowska 40, 43-382 Bielsko-Biała

Budynek posiada 3 wejścia:

  • od strony ul. Asnyka (przewiązka),
  • od strony ul. Mieszka I,
  • od strony parkingu przy ul. Asnyka na bocznej ścianie na poziomie przyziemia – poziom (-1).

Dostosowanie dla osób niepełnosprawnych posiada jedynie wejście do budynku od strony ul. Mieszka I (możliwość wjazdu dla osób na wózkach). Po wejściu do budynku i przejściu kilkunastu metrów można dojść do windy, która obsługuje poziomy od -1 (przyziemie) do 3. piętra.

Budynek jest wyposażony w jedną windę dostępną dla osób niepełnosprawnych, którą można się poruszać po 5-ciu kondygnacjach budynku, tj. poziom -1 (przyziemia), parter, 1. piętro, 2. piętro, 3. piętro. Na poziom 4. piętra prowadzą schody klatki schodowej. Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z ogólnodostępnych toalet znajdujących się na paterze oraz 1., 2. i 3. piętrze budynku.

Winda wyposażona jest w system dźwiękowy informujący o zamykaniu drzwi, kierunku jazdy oraz numerze piętra. Komunikaty głosowe są dobrze słyszalne. Winda posiada wyświetlacz pokazujący numer piętra.

Przed budynkiem na parkingu od strony ul. Mieszka I (w pobliżu wejścia do budynku przez przewiązkę) wyznaczone są 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych usytuowane na terenie Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Istnieje również możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego. Szczegółowa informacja znajduje się na platformie SEKAP.