Foto i graficznie

 Plik Plik

Dwa konkursy fotograficzne organizowaneprze wojewódzkie instytucje kultury

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie organizuje XXI Międzynarodowy Konkurs Cyfrowej Fotokreacji CYBERFOTO 2018.

Konkurs ma na celu promocję fotografii cyfrowej jako sztuki o szczególnym ładunku kulturotwórczym oraz pokazanie możliwości cyfrowej kreacji obrazu fotograficznego. Jest to największy tego typu konkurs w Polsce. Corocznie napływa ponad 1000 fotografii z całego świata. Prace nadesłane na konkurs akcentują relacje zachodzące w sztuce obrazowania świata, która ciągle ewoluuje w kierunku wytworzenia pewnej wizji opartej na zaawansowanych technologiach rejestracji obrazu.

Wystawie corocznie towarzyszy seminarium poświęcone relacjom pomiędzy sztuką a technologią.

Drugi to konkurs Śląska Fotografia Prasowa organizowany przez Bibliotekę Śląską wraz z Syndykatem Dziennikarzy Województwa Morawsko-Śląskiego i Ołomunieckiego już po raz piętnasty.

Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja regionu, jak również dokumentacja wydarzeń i przemian zachodzących wokół nas. Fotoreporterzy zgłaszają swoje najlepsze zdjęcia wykonane w poprzednim roku. W konkursie uczestniczą profesjonalni fotograficy i amatorzy współpracujący z lokalnymi gazetami i portalami internetowymi lub zamieszkali na Śląsku – w tym także z województwa dolnośląskiego, opolskiego oraz morawsko-śląskiego i ołomunieckiego Republiki Czeskiej. Wyróżnione prace są eksponowane na wystawie w holu głównym Biblioteki Śląskiej.

Czytelnicy katowickiej książnicy dodatkowo przyznają Nagrodę im. Krystyny Bochenek.

Linki do stron zewnętrznych
XXI Międzynarodowy Konkurs Cyfrowej Fotokreacji Cyberfoto 2018
Śląska Fotografia Prasowa
tagi: