Głos młodego pokolenia

 Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS
Na zaproszenie Dyrekcji Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski spotkał się z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu

Rozmowy uczniów z osobistościami reprezentującymi świat kultury, samorządu, sportu czy mediów mają w sosnowieckim LO charakter cykliczny, długą tradycję i cieszą się ogromnym zainteresowaniem szkolnej społeczności.

Rozmowa dotyczyła wielu spraw związanych m.in. z regionem i krajem. Uczniowie pytali o kwestie dotyczące ekologii, walki o czyste powietrze, górnictwa, sportu, kultury oraz przyszłości województwa. Pojawiły się również pytania o drogę do funkcji Marszałka Województwa Śląskiego oraz ulubiony klub sportowy.

- Ponad wszystko stawiałem ciężką pracę dla ludzi i środowisk, które mi zaufały. Zawsze kierowałem się swoimi zasadami, a najwyższą z nich jest uczciwość - mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Odpowiadając na pytania młodzieży marszałek wspomniał o procesie transformacji gospodarczej, wyzwaniach związanych z odnawialnymi źródłami energii i szansą na wiele inwestycji w ramach nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

- Na pewno było to spotkanie interesujące, z dużym przekrojem tematycznym. Marszałek Województwa odpowiedział właściwie na wszystkie pytania, które nas nurtują – przekonuje Szymon Berowski, uczeń II LO.

- Myślę, że warto kontynuować z młodzieżą taką formę spotkań. Od młodzieży można także wiele się dowiedzieć, a jej opinie mogą być często drogowskazem do dalszej pracy – podsumował marszałek Jakub Chełstowski.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Spotkanie w II LO w Sosnowcu. fot. Patryk Pyrlik / UMWS

Filmy