Gry i rozrywka interaktywna w jednym miejscu

 Wizualizacja. graf. mat. organizatora Wizualizacja. graf. mat. organizatora
W Katowicach powstaje wyjątkowy Hub Gamingowo-Technologiczny

Będzie to nowoczesny kompleks funkcjonujący jako centrum rozrywki interaktywnej i najnowszych trendów dominujących w technologii. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie KWK „Wieczorek".

- Hub Gamingowo-Technologiczny, powstający na terenach dawnej kopalni KWK Wieczorek w Katowicach dofinansowany dzięki wsparciu środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji zawrotną kwotą 309 mln zł ma szanse stać się jedną z flagowych inwestycji poprzemysłowych. Przykładem kapitalnego dawnych terenów pokapalnianych na technologie przyszłości. Oczywiście ważna jest tutaj notyfikacja, pozytywna ocena projektu przez Komisję Europejską. Jednak sam projekt prezentuje się imponująco, może być swego rodzaju symbolem transformacji regionu. HUB ma służyć jako miejsce edukacyjne i centrum obliczeniowe dla potrzeb technologicznych. W praktyce stanie się siedzibą firm wysokich technologii, w szczególności branży gier komputerowych i e-sportu. Pod tereny zielone zostanie zagospodarowany obszar 20 hektarów wokół Szybu Pułaski wchodzącego w skład wygaszonej kopalni. Co ważne, inwestycja jest kolejnym etapem rewitalizacji Nikiszowca – akcentuje marszałek województwa, Jakub Chełstowski.

Pomysł przekształcenia dawnej kopalni w centrum gamingowe ma swoje uzasadnienie. Katowice uznawane są za stolicę polskiego e-sportu, choćby za sprawą organizowanego w stolicy województwa Intel Extreme Masters - wydarzenia przyciągające na Śląsk tysiące graczy z całego świata.

Ideą HUB-u jest skupienie przedstawicieli nowych technologii w jednym miejscu i przyciągnięcie kolejnych firm poprzez spełnienie ich wymagań i umożliwienie dalszego rozwoju.

Miasto Katowice podzieliło realizację zadania na VI etapów o łącznej wartości ok. miliarda złotych. Bardzo istotnym elementem projektu jest uzyskanie dofinansowania unijnego w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Mają być to środki rzędu 309 mln zł.