Gwiazdy nie zawiodły

 foto. Marek Biczyk foto. Marek Biczyk
Najlepsi lekkoatleci na świecie rywalizowali podczas 65. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim

Program tegorocznego memoriału był niezwykle bogaty. Oprócz dobrze obsadzonych biegów krótkich i długich, kibice mogli podziwiać stojące na wysokim poziomie zawody w skoku wzwyż, w dal i o tyczce oraz rzutu młotem i pchnięcia kulą.

W uroczystym otwarciu zawodów uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski i minister sportu i turystyki Witold Bańka.

„Stadion Śląski udowadnia, że jest najlepszym obiektem lekkoatletycznym w Polsce. Dysponujemy najlepszą infrastrukturą, a tysiące kibiców, dopingujących gwiazdy światowej lekkoatletyki tworzą wyjątkowy klimat. To znakomita okazja, by zobaczyć najlepszych lekkoatletów na żywo, ale także zaszczepić wśród najmłodszych sportową pasję, w czym wspierają nas sportowe ambasadorki Stadionu Śląskiego – Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic i Ewa Swoboda” – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

Na Stadionie Śląskim mogliśmy oglądać nie tylko polską czołówkę, z Anitą Włodarczyk, Justyną Święty-Ersetic, Ewą Swobodą, Kamilą Lićwinko, Wojciechem Nowickim, Pawłem Fajdkiem, Piotrem Liskiem, Pawłem Wojciechowski, Michałem Haratykiem, Konradem Bukowieckim, ale także medalistów mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich m.in. Marije Łasickiene w skoku wzwyż, Sama Kendricksa w skoku o tyczce, Briannę Rollins i Nię Ali w biegu na 100 m przez płotki.

Znakomity pojedynek w rzucie młotem stoczyli najlepsi polscy zawodnicy – Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. Ostatecznie lepszy okazał się ten pierwszy, posyłając młot na odległość 80,87 m. W rywalizacji pań Anita Włodarczyk uplasowała się na drugiej pozycji. Bieg na 100 metrów przez płotki wygrała Karolina Kołeczek, ustanawiając swój rekord życiowy, a w biegu na 100 metrów bezkonkurencyjna okazała się Ewa Swoboda.

Z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a także obchodów stulecia wybuchu Powstań Śląskich, obchodzonych w tym roku w regionie, specjalną atrakcją był bieg na 100 metrów w przedwojennych strojach z 1929 roku.

Memoriał Janusza Kusocińskiego to najstarszy polski mityng lekkoatletyczny. Wstęp na tegoroczne zawody był bezpłatny. Lekkoatletów dopingowało 14 125 widzów.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 foto. Marek Biczyk foto. Marek Biczyk foto. Marek Biczyk foto. Marek Biczyk

Filmy
tagi: