Gwiazdy szczypiorniaka promują aktywność

 Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS
Ambasadorzy Mistrzostw Świata w piłce ręcznej, Iwona Niedźwiedź oraz Sławomir Szmal, spotkali się z młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 42 w Sosnowcu

W wydarzeniu, które było formą promocji zbliżających się mistrzostw, obok legend polskiego szczypiorniaka uczestniczyli również przedstawiciele samorządu: Anna Jedynak wicemarszałek województwa, Krzysztof Klimosz członek Zarządu województwa oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Rafał Porc i radna Maria Materla, a także prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

„Mistrzostwa świata w piłce ręcznej to kolejna wielka impreza sportowa, która odbędzie się w naszym regionie i którą współorganizuje Województwo Śląskie. W ubiegłym roku po raz pierwszy w historii na Stadionie Śląskim odbyły się zawody w ramach Diamentowej Ligi, a awans na mistrzostwa świata w Katarze wywalczyła reprezentacja Polski w piłce nożnej. Wierzę, że i tym razem polscy sportowcy dostarczą nam wielu niezapomnianych wrażeń, a doping publiczności w katowickim Spodku poniesie ich do kolejnych sukcesów. Z tej okazji chcemy promować aktywność i zdrowy styl życia wśród młodzieży, a nikt nie przekona ich do tego lepiej niż legendy polskiego szczypiorniaka, Iwona Niedźwiedź i Sławomir Szmal” – podkreśla marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej zostaną rozegrane w dniach 11-29 stycznia 2023 roku na parkietach w Polsce i w Szwecji. W Polsce turniej odbędzie się w Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Płocku. W swojej grupie Biało-Czerwoni zagrają w katowickim Spodku z Francją, Słowenią i Arabią Saudyjską.

„Zapraszamy wszystkich na zbliżające się mistrzostwa świata w piłce ręcznej, ale zachęcamy też dzieci i młodzież do aktywności fizycznej. Warto ćwiczyć, uprawiać sport, to przynosi sukcesy, ale przede wszystkim pozwala się rozwijać i żyć w zdrowiu. Województwo śląskie wspiera duże wydarzenia sportowe, bo to promocja regionu, ale także zdrowego stylu życia wśród mieszkańców” – tłumaczyła Anna Jedynak, wicemarszałek województwa śląskiego.

Województwo Śląskie jest regionem gospodarzem mistrzostw. To kolejna wielka impreza, która w ostatnich latach odbywa się właśnie na Śląsku.

„W naszym regionie odbywają się najważniejsze wydarzenia sportowe na świecie. Z bliska zmagania piłkarzy ręcznych dostarczają ogromnych emocji, ale pokazują też, że można mieć wielki szacunek dla rywala, tym bardziej zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i dopingowania reprezentacji Polski w katowickim Spodku. Kiedyś nasz region był potęgą w piłce ręcznej, wierzę, że w przyszłości uda się nawiązać do tych tradycji i wychować kolejnych reprezentantów naszego kraju” – mówił prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

W mistrzostwach świata wezmą udział 32 zespoły, które rozegrają łącznie 112 spotkań, w tym 61 w naszym kraju. Ceremonię otwarcia, mecz inauguracyjny oraz wszystkie występy naszej reprezentacji w rundzie wstępnej zobaczymy w Katowicach.

Trening z młodzieżą z sosnowieckiej szkoły podstawowej przeprowadzili wybitni reprezentanci, dawne gwiazdy szczypiorniaka – Iwona Niedźwiedź i Sławomir Szmal.

„Najważniejsze jest to, żeby zachęcić młodzież do uprawiania sportu. Chcemy zaszczepić w was miłość do piłki ręcznej, bo sport może być piękną przygodą życia” – przekonywała Iwona Niedźwiedź, która z orzełkiem na koszulce zagrała w prawie dwustu spotkaniach.

„Przed nami najważniejsza impreza w świecie piłki ręcznej, możliwość rywalizowania i oglądania największych gwiazd tej dyscypliny sportu. Sport to emocje i walka, ale przede wszystkim zespół. Najważniejsza jest zgrana drużyna i chcę byście o tym zawsze pamiętali” – przypomniał młodym adeptom szczypiorniaka znakomity bramkarz Sławomir Szmal.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Spotkanie z ambasadorami mistrzostw świata w piłce ręcznej. fot. Andrzej Grygiel / UMWS

Filmy