„Kolej na Ferie” przyciąga tłumy

167 tysięcy osób wzięło udział w tegorocznej odsłonie akcji „Kolej na Ferie”

Akcję podsumował jej inicjator, marszałek Jakub Chełstowski i prezes Kolei Śląskich, Aleksander Drzewiecki.

„Kolejna edycja akcji "Kolej na Ferie" potwierdziła, że Koleje Śląskie cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. 167 tysięcy dzieci i młodzieży skorzystało z tej oferty i mogło za darmo zwiedzać województwo śląskie. Będziemy inwestować w rozwój kolei bo to ekologiczny transport, przyjazny środowisku” – mówił marszałek Jakub Chełstowski, pomysłodawca akcji „Kolej na Ferie”.

W tym roku z oferty Kolei Śląskich można było skorzystać od 11 do 26 stycznia 2020 roku, w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Oferta dotyczyła uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogli korzystać również najmłodsi, w tym wypadku wystarczyło posiadać dokument potwierdzający wiek.

Promocja objęła zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie. Jedynym wyjątkiem były pociągi specjalne Ornak do Zakopanego, które były wyłączone z akcji. W tym roku można było za to skorzystać z połączenia do czeskiego Bohumina i nowego połączenia do Kluczborka.

W ramach akcji „Kolej na Ferie” zorganizowano również dodatkowe atrakcje. Dzieci i młodzież mogły zwiedzać bazę kolejową Kolei Śląskich przy ulicy Raciborskiej w Katowicach, poznać kulisy pracy kolejarzy i zobaczyć, jak wiele czynności trzeba wykonać, by wyprawić pociąg w podróż.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS