Laureaci Nagród Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców

2004 - 2020

2004

  • Wojciech Kuczok za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury
  • Marcin Dylla za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki
  • Marek Rachoń za znaczące osiągnięcia w dziedzinie teatru

2005

  • Ewa Kutynia - Lipińska za znaczące osiągnięcia aktorskie
  • Piotr Banasik za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki
  • Sławomir Rumiak za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fotografii

2006

  • Katarzyna Aleksander Kmieć za znaczące osiągnięcia w dziedzinie choreografii,
  • Radosław Kobierski za sukcesy w dziedzinie literatury,
  • Adam Krzeszowiec za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki

2007

  • Aleksander Gabryś za osiągnięcia w dziedzinie muzyki
  • Michał Minor za osiągnięcia w dziedzinie plastyki
  • Radosław Markiewicz za osiągnięcia w dziedzinie filmu

2008

  • Tomasz Woźniczka za osiągnięcia w dziedzinie sztuki operatorskiej
  • Jacek Sztuka za osiągnięcia w dziedzinie plastyki
  • Marzena Pieńkowska za osiągnięcia w dziedzinie literatury

2009

  • Jakub Lewandowski za osiągnięcia w dziedzinie baletu i aktorstwa
  • Krzysztof Niedźwiecki za osiągnięcia w dziedzinie muzyki rozrywkowej
  • Maciej Wizner za osiągnięcia w dziedzinie aktorstwa

2010

  • Agnieszka Radzikowska za osiągnięcia w dziedzinie aktorstwa
  • Grzegorz A. Hańderek za osiągnięcia w dziedzinie grafiki
  • Paweł Pietruszewski za osiągnięcia w dziedzinie muzyki

2011

  • Marcin Białas za osiągnięcia w dziedzinie plastyki
  • Marek Kołbuk za osiągnięcia w dziedzinie teatru
  • Mikołaj Pospieszalski za osiągnięcia w dziedzinie muzyki

2012

  • Bartłomiej Błaszczyński za osiągnięcia w dziedzinie aktorstwa
  • Kamil Guzy za osiągnięcia w dziedzinie tańca i teatru
  • Jan Raspazjan za osiągnięcia w dziedzinie muralu

2013

  • Bartosz Kokosiński za osiągnięcia w dziedzinie plastyki
  • Patrycja Słomczyńska za osiągnięcia w dziedzinie muzyki
  • Szczepan Twardoch za osiągnięcia w dziedzinie literatury

2014

  • Dariusz Chojnacki za osiągnięcia w dziedzinie teatru
  • Tomasz Kowalski za osiągnięcia w dziedzinie teatru i muzyki
  • Zofia Oslislo-Piekarska za osiągnięcia w dziedzinie plastyki

2015

  • Przemysław Ficek – multiinstrumentalista, współzałożyciel i kierownik muzyczny kapel ludowych z regionu Beskidu Żywieckiego
  • Ewa Odyjas – architekt i urbanistka
  • Edyta Ostojak – aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu

2016

  • Martyna Biłogan za osiągnięcia w dziedzinie muzyki
  • Szymon Kobylarz za osiągnięcia w dziedzinie plastyki
  • Jan P. Matuszyński za osiągnięcia w dziedzinie filmu

2017

  • Anna Cieplak
  • Brygida Sordyl
  • Mateusz Znaniecki

2018

  • Justyna Kędzia za osiągnięcia w dziedzinie poezji
  • Miłosz Borycki za osiągnięcia w dziedzinie muzyki
  • Dagmara Walkowicz-Goleśny za osiągnięcia w dziedzinie scenografii, kostiumografii i malarstwa

2019

  • Ewa Kozera za osiągnięcia w dziedzinie malarstwa
  • Alina Moś-Kerger za osiągnięcia w dziedzinie reżyserii i dramatopisarstwa
  • Karol Mastalerz za osiągnięcia w dziedzinie muzyki

2020

  • Łukasz Koniuszy – za osiągnięcia w dziedzinie grafiki
  • Katarzyna Błaszczyńska – za osiągnięcia w dziedzinie aktorstwa i pracy z tekstem
  • Alicja Miruk-Mirska – za osiągnięcia w dziedzinie muzyki