Mistrzostwa świata sztafet rozgrzeją Śląskie

 fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS

Przed nami weekend lekkoatletycznych emocji na światowym poziomie. Stadion Śląski będzie areną zmagań w ramach piątej edycji World Athletic Relays, czyli mistrzostw świata sztafet

W konferencji prasowej, która odbywała się w Sali Sejmu Śląskiego, uczestniczyli marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i prezes światowej federacji lekkoatletycznej World Athletics, Sebastian Coe, a także znakomici sportowcy: Joanna Jóźwiak, Femke Bol i Akani Simbine.

„Czujemy się tu jak w domu. Dziękujemy za wsparcie i gościnność, te mistrzostwa są niezwykle ważne dla zawodników, którzy walczą o zwycięstwo, ale i olimpijską szansę. To drugie duże wydarzenie w tym roku i drugie, które odbywa się w Polsce. Chcemy organizować imprezy w regionach, które czują pasję do sportu. Wszyscy wolelibyśmy, żeby te mistrzostwa odbywały się z udziałem publiczności, ale w obecnej sytuacji jest to niemożliwe i chcemy zapewnić sportowcom najlepsze warunki do sportowej rywalizacji” – mówił Sebastian Coe, prezes światowej federacji lekkoatletycznej World Athletics.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet 2021 na Stadionie Śląskim odbędą się po raz pierwszy. Impreza zadebiutowała w 2014 roku. Dotychczas mistrzostwa odbywały się na Bahamach i w Japonii. W mistrzostwach weźmie udział ok. 560 zawodników z ponad 30 krajów. To będzie największa lekkoatletyczna impreza rozgrywana na stadionie od jesieni 2019 roku i mistrzostw świata w Dosze.

„Od początku stawiamy na królową sportu. Udowadniamy, że w tym trudnym czasie jesteśmy w stanie organizować wydarzenia z udziałem największych gwiazd, mamy świetny zespół i znakomitą infrastrukturę. Chcemy dołączyć do światowej rodziny lekkoatletycznej i organizować w województwie największe imprezy sportowe, a mistrzostwa świata sztafet są dla nas motywacją do dalszej pracy i kolejnych wyzwań” – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

W trakcie mistrzostw zaplanowano rywalizację w dziewięciu konkurencjach. Dla wielu sztafet będzie to okazja do walki o przepustki na igrzyska w Tokio. Pewne występu na igrzyskach są polskie sztafety: kobieca 4x400 metrów oraz mieszana na tym samym dystansie. O paszporty olimpijskie będą walczyć pozostałe biało-czerwone ekipy: dwie sprinterskie i męska 4x400 m.

World Athletics Relays Silesia odbędą się w dniach 1-2 maja 2021 roku na Stadionie Śląskim, bez udziału publiczności. Relację z imprezy można będzie śledzić na antenie TVP Sport.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS

Filmy 


tagi: