Nagrody w dziedzinie sportu - 2009

Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego
przyznane za wybitne osiągnięcia sportowe w 2008 roku

L.P.

IMIĘ I NAZWISKO

DYSCYPLINA / KATEGORIA WIEKOWA

KLUB

OSIĄGNIĘCIA

1

Katarzyna Pawlik

pływanie / senior

WSSiR "START" Katowice

1. miejsce na Paraolimpiadzie w Pekinie (senior)

2

Joanna Krawczyk

brydż sportowy / junior starszy

Piast Gliwice

3. miejsce na Mistrzostwach Świata Par

3

Adrian Hajduk

zapasy, styl wolny / junior

ZKS "Slavia" Ruda Śląska

1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów

4

Mikołaj Machnik

pływanie / junior

MKS-MOS Katowice

3x1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów

5

Małgorzata Ćwienczek

łucznictwo / senior

MLKS "Czarna Strzała" Bytom

1. miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Europy Seniorów

6

Dagmara Janeczek

łucznictwo / juniorka

MLKS "Czarna Strzała" Bytom

2. miejsce na Halowych Mistrzostwach Europy Juniorów

7

Przemysław Matyjaszek

judo / senior

GKS "Czarni" Bytom

2. miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów

8

Ewa Konieczny

judo / junior

GKS "Czarni" Bytom

1. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów

9

Magdalena Korfanty

judo /junior

GKS "Czarni" Bytom

1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów

10

Grzegorz Wieczorek

judo / junior

GKS "Czarni" Bytom

1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów

11

Magdalena Pasternak

szermierka / junior

KS "Kolejarz 24" Katowice

2. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów

12

Małgorzata Błasiak

łucznictwo / juniorka

LKS "Łucznik" Żywiec

1. miejsce na Mistrozstwach Polski Juniorów

13

Paula Wyczechowska

łucznictwo / juniorka

LKS "Łucznik" Żywiec

3. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów

14

Joanna Kamińska

łucznictwo / juniorka

MLKS "Czarna Strzała" Bytom

3. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów

15

Piotr Szymala

karate / senior

KS "Shindo" Cieszyn

1. miejsce na Mistrzostwach Świata Seniorów

16

Sandra Zaniewska

tenis ziemny / junior

Chorzowskie Towarzystwo Tenisowe

1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów

17

Dominika Mosler

szermierka / junior

KS AZS AWF Katowice

1. miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów

18

Bartosz Koniusz

szermierka / junior

KS AZS AWF Katowice

1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów

19

Magdalena Lużyńska

szermierka / junior

KS AZS AWF Katowice

1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów

20

Piotr Koniusz

szermierka / junior

KS AZS AWF Katowice

1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów

21

Przemysław Piński

szermierka / junior

KS AZS AWF Katowice

1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów

22

Adrian Bryłka

akrobatyka sportowa / senior

KS AZS AWF Katowice

2. miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów

23

Dawid Tomala

lekka atletyka / junior

KS AZS AWF Katowice

1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów

24

Ewelina Gustyn

biathlon / junior

KS AZS AWF Katowice

1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów

25

Patrycja Hojnisz

biathlon / junior

KS AZS AWF Katowice

1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów

26

Marcin Żołna

kajakarstwo / junior

MOSM Tychy

1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów

27

Karolina Naja

kajakarstwo / junior

MOSM Tychy

3. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów

28

Kartarzyna Krukowska

boks / junior

MOSM Tychy

2. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów

29

Michał Kądzioła

siatkówka / junior

MKS Dąbrowa Górnicza

1. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów

30

Wojciech Bydliński

narciarstwo alepejskie / junior

KS "Wisła Ustronianka"

1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów