Nagrody w dziedzinie sportu - 2014

Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego
za wybitne osiągniecia sportowe zawodników w 2013 roku

L.P. IMIĘ I NAZWISKO DYSCYPLINA / KATEGORIA WIEKOWA KLUB OSIĄGNIĘCIA Trener
1 Piotr Żyła skoki narciarskie / senior KS "Wisła Ustronianka" Wisła 3 miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorów Jan Szturc
2 Piotr Kantor siatkówka plażowa / młodzieżowiec MKS S.A. Dąbrowa Gónicza 1 miejsce w Mistrzostwach Świata Młodzieżowców Grzegorz Balcarek
3 Bartosz Łosiak siatkówka plażowa / młodzieżowiec KS Jastrzębie Borynia 1 miejsce w Mistrzostwach Świata Młodzieżowców Bogdan Szczebak
4 Janusz Rokicki lekka atletyka / senior KS MOSiR Cieszyn 2 miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorów -
5 Katarzyna Nawaryńska pływanie / juniorka MKS SMS "Victoria" Racibórz 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Rafał Bałys
6 Katarzyna Wąsek narciarstwo / junior ZRS "Czantoria" Ustroń 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów  
7 Krzysztof Tokarski pływanie / junior MKS SMS "Victoria" Racibórz 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Maria Gawliczek
8 Krzysztof Biegun narciarstwo /junior SS-R LZS "Sokół" Szczyrk 2 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów Sławomir Hankus, Bronisław Prębski
9 Paulina Paszek kajakarstwo / juniorka UKS "4" Katowice 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów Piotr Pisula
10 Beata Pacut judo / juniorka GKS "Czarni" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Przemysław Matyjaszek
11 Bartłomiej Kłusek skoki narciarskie / junior LKS "Klimczok-Bystra" Bystra 2 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów Jarosław Konior
12 Maja Rasińska judo / juniorka KS "Gwardia" Bielsko-Biała 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Lech Kopeć
13 Bartłomiej Greń łucznictwo / junior LKS "Łucznik" Żywiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Jarosław Walaszek
14 Paulina Noga kajakarstwo / juniorka MOSM Tychy 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów Sylwia i Marek Stanny
15 Magdalena Pasternak szermierka / młodzieżowiec KS AZS AWF Katowice 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców Ryszard Czaja, Krzysztof Brol
16 Ryszard Szymik szermierka / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Ryszard Czaja
17 Kamil Marzec szermierka / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Ryszard Czaja
18 Tomasz Pytel szermierka / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Ryszard Czaja
19 Adrian Wala judo / junior KS "Polonia" Rybnik 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Artur Kejza
20 Kamila Ciba lekka atletyka / juniorka MOS CSiR Dąbrowa Górnicza 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Krzysztof Jaźwiński
21 Justyna Święty lekka atletyka / młodzieżowiec KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców Alekander Matusiński
22 Magdalena Gorzkowska lekka atletyka / młodzieżowiec TS AKS Chorzów 1 miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców Alekander Matusiński
23 Agnieszka Król zapasy / juniorka LKS "Dąb" Brzeźnica 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Krzysztof Ołenczyn
24 Paula Kozłow zapasy / juniorka LKS "Dąb" Brzeźnica 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Krzysztof Ołenczyn
25 Monika Dobko tenis stołowy / seniorka UKS "Dwójka" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów Aleksandra Garbaś
26 Marcin Przypadło kajakarstwo / junior UKS "Olimpijczyk" Nowe Chechło 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów Klaudiusz Kokot
27 Mariusz Prudel siatkówka plażowa / senior TS "Volley" Rybnik 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów Martin Olejnak, Lech Kowalski
28 Maja Radomska jeździectwo / junior niezrzeszona 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Maciej Stopa
29 Aleksander Zniszczoł skoki narciarskie / junior KS "Wisła Ustronianka" Wisła 2 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów Jan Szturc
30 Sebastian Majgier szermierka / junior GKS "Piast" Gliwice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Marek Julczewski
31 Rafał Smoleń lekka atletyka / junior MKS-SMS "Victoria" Racibórz 2 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów Kaziemierz Stępień
32 Dariusz Scigany tenis stołowy / senior WSSiRN "Start" Katowice 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów Jerzy Malcherek
33 Dajana Jastrzębska tenis stołowy / seniorka WSSiRN "Start" Katowice 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów Jerzy Malcherek
34 Jacek Kabaciński lekka atletyka / junior MKS-MOS Płomień Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów Jacek Markowski
35 Rafał Bugdol pływanie / junior MKS SMS "Victoria" Racibórz 1 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów Rafał Bałys
36 Wojciech Gabrysz pływanie / junior MKS SMS "Victoria" Racibórz 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Rafał Bałys
37 Tomasz Kurtok pływanie / junior MKS SMS "Victoria" Racibórz 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Rafał Bałys
38 Bartosz Bogacz podnoszenie ciężarów / junior WSSiRN "Start" Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Andrzej Karbowski
39 Karolina Hamer pływanie / seniorka WSSiRN "Start" Katowice 3 miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorów Mirosław Jakubczyk
40 Magdalena Konior podnoszenie ciężarów / seniorka Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów Stanisław Mirocha
41 Wawrzyniec Latus podnoszenie ciężarów / senior Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice 2 miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów Stanisław Mirocha
42 Tomasz Hamerlak lekka atletyka / senior BZS-R "Start" Bielsko-Biała 2 miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorów Jakub Pieniążek
43 Renata Kałuża kolarstwo / senior BZS-R "Start" Bielsko-Biała 2 miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorów Jakub Pieniążek
44 Andrzej Bury żeglarstwo / senior KS-T NiS "Cross Jastrzębie" Jastrzębie Zdrój 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów -
45 Tomasz Brembor triathlon / junior AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Paweł Barszowski